10 WordPress pluginov, ktoré inštalujem (takmer) na každý affiliate web

Už iba 2 dni!

Túto stredu, 29.04.2015, vyjde na magazíne Mladypodnikatel.cz veľmi úprimný rozhovor, v ktorom odhalím, ako sa mi podarilo dostať z úplnej nuly na príjmy dosahujúce 130 000 Kč  mesačne.

Budem veľmi rád, ak si rozhovor pozriete a napíšete mi, čo si o ňom myslíte. Je pre mňa česť, a zároveň výzva nechať sa takto vyspovedať a dúfam, že Vám dokážem, že na internete sa skutočne dá zarobiť ak sa snažíte a makáte.

Do stredy si pozrite aspoň malý „teaser“:

Celý rozhovor nájdete v magazíne Mladypodnikatel.cz už v stredu! A áno, bol som fakt nervózny! 😀 😀 🙂

Späť k nášmu seriálu webového projektu Výživovo.sk 🙂

Časť 4. – WordPress pluginy

WordPress pluginy budú tvoriť hlavné jadro Vášho webu. Ak s WordPressom začínate a neviete, čo vlastne pluginy sú, jedná sa o kúsky kódov na Váš web, ktoré nainštalujete a tie budú pridávať Vášmu webu určitú funkcionalitu, ktorú potrebujete.

Dnes Vám ukážem tie, ktoré by ste si (pravdepodobne) mali nainštalovať. Píšem pravdepodobne, pretože každý projekt je iný a bude vyžadovať iný typ a počet pluginov.

Akismet1. Nemáme radi SPAM – Akismet

Cena: Freemium

Úplne základný a vo väčšine prípadov dostatačujúci plugin na boj so SPAMovými komentármi. Je už priamo nainštalovaný vo WordPresse, takže sa stačí zaregistrovať a získať aktivačný kód.

Akismet dali dokopy zakladatelia WordPressu a podľa nich zabráni viac ako 99% SPAMU.

2. All-In-One – Jetpack

Cena: zadarmoJetpack logo

Jetpack je plugin, ktorý spojí Váš blog s WordPress.com a pridá Vám desiatky zaujímavých doplnkov na blog. Tento plugin ma zaujal až keď som pochopil, čo všetko dokáže!

Pomocou jediného pluginu môžete napojiť Váš blog na sociálne siete, zvýšiť rýchlosť pomocou CDN, zvýšiť bezpečnosť (ak náhodou nepoužívate iný bezpečnostný plugin), pridať e-mailové notifikácie ku komentárom a veľa ďalšieho.

Jetpack

Odporúčam nainštalovať Jetpack ako prvý plugin, a potom inštalovať ďalšie. Zistíte, že veľa funkcií zvládne Jetpack sám a nemusíte web zaťažovať inými pluginmi.

3. SEO je základ – WordPress SEO by Yoast

Cena: zadarmoWordPress SEO by Yoast

Na viac ako 99 % webových projektov by ste mali riešiť SEO (Optimalizáciu pre vyhľadávače).

Ako už vieme, SEO sa delí na on-page, čiže to, čo sa odohráva na Vašom webe a off-page, čiže to čo ide mimo Vás. Pretože on-page SEO hrá významnú rolu v tom ako sa budeme zobrazovať vo vyhľadávačoch, použijeme plugin WordPress SEO by Yoast pre jeho nastavenie.

Plugin nám pomôže doplniť titulky a popisky k článkom, vytvoriť sitemapu alebo napojiť web na Google Webmaster Tools.

TIP: Ako alternatívu môžete skúsiť plugin All In One SEO Pack, ktorý je tak isto výborný a používam ho na niektorých weboch.

W3 Total Cache - plugin4. Cache pre vyššiu rýchlosť – W3 Total Cache

Cena: zadarmo

Prečo je cacheovací plugin pre Vaše weby dôležitý som vysvetlil v článku o rýchlosti WordPressu. V článku sa tiež dočítate, že som vtedy používal plugin WP Super Cache. Aj keď sa jedná o výborný plugin, v poslednej dobe používam viac W3 Total Cache, ktorý má v sebe napríklad aj minifikáciu CSS a HTML, čo opäť zvýši rýchlosť.

Robil som si pár testov a priemerne mi cache zvýšila rýchlosť webu o 20% pri opakovanej návšteve.

5. Bezpečnosť je dôležitá! – iThemes Security

Cena: freemiumiThemes Security plugin

Áno, aj o bezpečnosti Vašej WordPress stránky som už jeden článok napísal, takže sa nebudem opakovať 🙂 Plugin iThemes Security komplexne ochráni Váš web voči útokom a automaticky ho zálohuje, ak by prišlo na najhoršie.

Vyskúšal som ešte WordFence, ale iThemes Security mi vyhovoval viac.

iThemes Security obsahuje viac ako 30 možností ako ochrániť Váš web.

6. Zber e-mailových adries – Optin Monster

Cena: od 49 dolárovOptinmonster

Pred dvomi týždňami som bol na WordCampe v Bratislavy a Michal Kopecký mal veľmi peknú prednášku o chybách webov postavených na WordPresse. Jedným z chýb bolo práve NEzbieranie e-mailových adries, s čím ja musím určite súhlasiť. 

Uvedomte si, že e-mailové adresy sú Vašim spojencom medzi Vami a Vaším publikom. To môžete využiť na čokoľvek – od získania spätnej väzby na Vašu prácu až po predaj produktov a služieb.

Každý deň bez nasadeného formulára v sidebare prichádzate o peniaze. OptinMonster Vám pomôže nielen so sidebarom, ale napríklad aj s rôznymi formami pop-upov, ktoré proste fungujú, či už ich máte radi alebo nie.

OptinMonster - plugin

OptinMonster obsahuje 3 add-ony pomocou ktorých môžete zbierať e-maily

Zaujímavosť: Konverzný pomer návštevníkov, ktorí sa prihlásia na príjem mojich e-mailov z tohto blogu pomocou OptinMonster je 6%.

7. Schovávame a trackujeme odkazy – Pretty Link LitePretty Link Lite

Cena: freemium

Affiliate odkazy vedúce z Vášho webu nie sú dobré ani pre Vás, ani pre web, na ktorý smerujú. Plugin Pretty Link Lite dokáže odkazy nielen skryť (pod odkazom www.vasadomena.sk/affiliate_ponuka), ale predovšetkým im pridať atribút „nofollow“ a trackovať štatistiku preklikov.

Pretty Link Lite

Pomocou pluginu Pretty Link Lite môžete trackovať koľko ľudí klikne na Váš odkaz

TIP: používajte Pretty Link Lite nielen na Vašom webe, ale napríklad aj v e-mailovej komunikácií alebo komentároch.

8. Kontaktujte nás! – Contact Form 7Contact Form 7 - plugin pre kontaktný formulár

Cena: zadarmo

Stránka s kontaktnými údajmi by nemala chýbať na každom jednom webe. Poskytnite Vaším návštevníkom e-mail a kontaktný formulár, cez ktorý Vás budú môcť kontaktovať.

Kontaktných pluginov je na trhu veľa, ja používam Contact Form 7.

TIP: Dajte návštevníkom niekoľko možností ako Vás môžu kontaktovať – od e-mailu, cez kontaktný formulár až po sociálne siete.

9. Zvýšte si konverzie – HelloBarHello Bar plugin

Cena: freemium

HelloBar je skutočne zaujímavá cesta ako zvýšiť konverzie z Vášho webu. Zobrazí nenásilný banner v hornej časti Vášho webu, kde môžete buď umiestniť Call-to-action alebo pomocou neho zbierať e-mailové adresy.

Ja HelloBar zvyčajne využívam pre nasmerovanie návštevnosti na cieľovú stránku.

TIP: Využite v nastaveniach HelloBaru testovanie rôznych verzií „barov“ a zistite, na aký titulok ľudia najlepšie reagujú alebo po akej dlhej dobe bude zobrazenie najefektívnejšie.

10. CMS CommanderManagement webových projektov – CMS Commander

Cena: od 8 dolárov mesačne

Mám viac ako 20 projektov postavených na WordPresse, čo už je celkom vysoké číslo. Niekedy nie je jednoduché mať všetky weby pod kontrolou a preto už niekoľko týždňov používam plugin s názvom CMS Commander. Ide o plugin pre management viacerých webov postavených na WordPresse.

Je to jednoduché: nainštalujete si plugin do každého webu, ktorý používate a priamo z administrácie k ním máte vzdialený prístup. Môžete z jedného panelu aktualizovať všetky pluginy, témy, upravovať príspevky.

Plugin je napojený na SEMRush, ktorý Vám ukáže počet odkazov smerujúcich na Váš web. Má integrované služby ako Google Analytics alebo Google 2-stupňovú verifikáciu. Tiež odhalí ak máte na webe akýkoľvek vírus pomocou Sucuri Scan.

CMS Commander plugin

Základný panel CMS Commander

Zaujímavosť: CMS Commander mi šetrí v priemere 15 minút práce každý deň.

Záver

Výber správnych pluginov môže rozhodnúť o úspešnosti Vášho projektu. Testujte nové pluginy a snažte sa nechávať si iba tie, ktoré Vám skutočne pomáhajú. Príliš veľa pluginov zbytočne spomalí Váš web.

Pochváľte sa do komentárov: aké pluginy inštalujete na Vaše weby Vy?

 

Toto je mini reality show webového projektu, s ktorým sa za 365 dní pokúsim prekročiť hranicu čistého zisku 1 000 € mesačne. Začínam 15.03.2015.

 

5/5 - (2 votes)

Comments

 1. Dobrý plugin, který občas na webech využívám je HeatMapTracker Lite. Umožňuje zkouknout to, kam lidé na vašem webu klikají a zda je pro ně call to action dostatečně atraktivní. Někdy tam dokážu najít, že mám tlačítko špatně umístěné a změnou docílím lepších výsledků.

  Dále jsem začal využívat Internal Link Building pro linkbuilding v rámci webu. Výsledky zatím nedokážu posoudit. Ale existuje X podobných pluginů.

  Jinak v podstatě souhlasím s výše sepsaným.

  Díky za tip na CMS commander, nevěděl jsem, že něco takového vůbec existuje.

  • Ahoj Lukáš!

   Ak využívaš HeatMapTracker Lite, tak mám pre Teba tip na super plugin – HotJar.com. Sú tam aj heatmapy ale predovšetkým môžeš v reálnom čase sledovať, čo uživatelia robia na webe. O plugine budem písať v ďalšom článku, ale určite odporúčam vyskúšať!

 2. Zdravím Petře. Díky za pěkné články. Jsem zvědavý na výsledky celé série.
  Jenom bych chtěl doplnit k 7. pluginu – Pretty Link Lite… Někdo by ho mohl odmítat, protože už nebyl rok aktualizovaný. Já jsem zrovna nedávno testoval všechny možné podobné pluginy, a musím uznat, že všechny ostatní, které jsou stále aktualizované, tak pro mě nejsou tak dobré jako právě PLL. Líbí se mi jeho jednoduchost a možnosti vzhledu výsledné url. Většina jeho konkurentů ještě musí mít vnořenou další část adresy, tedy např. můjweb.cz/odkaz/affil_link kdežto PLL podporuje formát můjweb.cz/affil_link

  Za další jsem se chtěl zeptat na plugin ke sbírání emailů. Byl OptinMonster od začátku jasná volba, případně proč? Zrovna přemýšlím, který premium plugin si na sběr emailů zaplatím, a zjišťuji, že dobrých je opravdu dost. OptinMonster, Bloom, Ninja PopUp, PopUp domination, … Otázka je, který vybrat?

  • Ahoj Jirka, ďakujem za doplnenie. Je to presne tak ako píšeš – aj keď plugin nebol aktualizovaný, funguje stále perfektne!

   Plugin pre e-maily: je to skutočne na tebe, ktorý zvolíš. Ja používam OptinMonster, Bloom aj WP pop up (alebo také niečo) a všetky spĺňajú tú funkciu, ktorú potrebujem. OptinMonster vyhodí popup na celú obrazovku, Bloom je skôr lightbox ako pop up. Každý je iný, takže treba vyskúšať a vybrať.

 3. Nevím, co všechno umí zmíněné pluginy pro sběr mailů, ale podle mě geniální služba pro sběr mailů je Padiact a pro integraci má plugin také – https://wordpress.org/plugins/padiact/. Padiact má hlavně skoro nekonečně mnoho možností, komu popup pro sběr vyhodit a komu ne. A kdy ho vyhodit (po čase, po počtu stránek, po dojetí někam …). Umí ho vyhodit třeba i lidem přicházejícím odněkud, nevyhodit ho lidem přicházejícím z mého mailu (hodně důležité!) atd.

 4. Teď mi kolega na ukázání CMS Commander suše odvětil, že to umí i JetPack a ono jo 🙂 (http://jetpack.me/support/site-management/). Co navíc má CMS Commander?

  • Má napríklad integrovaný Sucuri Malware Scan, Google Pagespeed test, GA, SEM Rush alebo dokáže duplikovať pluginy na iné weby (neviem, či to Jetpack má). Na začiatok ale určite stačí Jetpack, súhlasím 🙂

 5. Ahoj Peter, díky za výborný článek.

  Poslední CMS Plugin jsem neznal a přesně takový potřebuji. Sám ještě používám Similar Posts na zobrazení podobných článků pod hlavním článkem a Duplicator na duplikování webu.

  Ať se Ti vše daří!

 6. Na bezpečnost jsem zkoušel i BetterWPSecurity. Základem je ale nebýt tatar, nemít databázi na wp_, uživatele admin a heslo k ničemu. Instalování hromady neověřených pluginů nebo ukládání FTP hesla taky zrovna nepomůže. Důležitý je lockout pro prorážení hesla hrubou silou – s dobrým heslem to sice neprojde, ale může to přetížit databázi nebo způsobit neúmyslný DDOS na váš web.

  Místo Akismetu jde použít i blacklist přímo v nastavení WP, šetří to paměť a je to bezpečnější. Můj WP blacklist je ke stažení na http://www.burival.com/blacklist.txt

  PopUpy nepoužívám, protože je sám nesnáším. JetPack se hodí, díky za tip – taky jsem netušil co všechno umí 🙂 A těším se na rozhovor 🙂

  • Áno, máš pravdu, že tie základné nastavenia plugin nespraví, to treba manuálne. Píšem o tom aj v článku o bezpečnosti WordPressu.

   Čo sa mi však na iThemes Security páči je to, že dokáže predísť Brute Force attackom, zmení napríklad adresu pre prihlásenie a tiež skenuje web kvôli malwareu. Je toho veľa. Inak BetterWPSecurity a iThemes Security by mal byť rovnaký plugin ak sa nemýlim.

   Akismet určite odporúčam mať zapnutý aj keď máš blacklist.

 7. Děkuji za inspirativní článek. Zaujal mě plugin Pretty Link Lite. Jen mi není moc jasný význam atributu “nofollow”.

 8. Ještě tip na plugin – http://sumome.com

 9. skvělá reality show 😀 už aby byl další díl 🙂

 10. Poznám všetko okrem toho jetpacku, idem si ho skúsiť nainštalovať.. a ešte aj tú heat mapu som zvedavý čo mi to ukáže. Ale zase netreba to preháňať s pluginmi pretože rýchlosť webu je dosť dôležitá.

 11. Prave som Tvoj blog Peto, no hustota poriadna 🙂

  Mna by zaujimalo v com je Contact form 7 lepsi od Fast Secure Contact form? Ja pouzivam ten druhy a napriklad ma zabudovane Captcha.

  Celkom zaujimavy free plugin na referencie – Strong Testimonials.

  • Ďakujem Roman 🙂

   Captchu pre komentáre moc nepoužívam ale určite sa môže hodiť. Ide skôr o to, ktorý plugin Ti viac vyhovuje. Dokonca aj Jetpack má zabudovaný plugin pre tvorbu formulárov, takže aj tak by sa dalo.

   Strong Testimonials vyzerá fakt super, ďakujem za tip! 🙂

 12. Ahoj Peter, chvalim pekny a prinosny clanok.

  Chcem sa opytat – ja na „pekne url“ pouzivam modul Redirection. Ak ho poznas, myslis ze je vhodny aj na affil odkazy? Takisto ako PLL trackuje hits, len si nie som isty ci pracuje na rovnakom principe, a nie je vhodny naozaj len na redirecty.

 13. Moc děkuji za tipy na vynikající pluginy. Hned některé vyzkouším. 🙂

 14. Roland Vojkovský says

  Ahoj Peter,

  ďakujem za tip na Pretty Link Lite. Na tento článok odkazujem aj v mojom článku o WP pluginoch (pozri plugin #17).

  Tiež sa mi viac osvedčil W3 Total Cache ako WP Super Cache. Niekde na internete som videl aj porovnanie rýchlosti v ktorom vyhralo W3, ale už to neviem nájsť.

  Skúšal si, mimochodom, testovať rýchlosť stránky pred a po inštalácii Jetpacku? Ja som to neskúšal, ale veľmi by ma zaujímali výsledky.

  Ten Optin Monster všetci zahraniční blogeri vychvaľujú do neba. Asi na ňom niečo bude.

  Skúšal si aj iné podobné pluginy? Ako by si ich porovnal s Optin Monster? Ja aktuálne používam free pluginy od SumoMe, ale v budúcnosti plánujem prejsť práve na Optin Monster.

  PS: Ak na neho naozaj prejdem, tak si ho zakúpim cez tvoj link 🙂

  • Ahoj Roland,

   tak som čítal ten Tvoj článok a je fakt super 🙂 Parádny prehľad!

   Vieš čo tú rýchlosť stránky po nainštalovaní Jetpacku som neskúšal testovať. Myslíš, že to je tak robusný plugin, že by ten web spomaloval?

   Optin Monster je parádny 🙂 Inak dobré referencie som počul aj na tento plugin, tak môžeš vyskúšať : http://www.popupdomination.com/

   Čítal som si veci na Tvojom blogu, ak by si mal záujem o spoluprácu, tak sa ozvi 🙂 Môžeme niečo vymyslieť.

   Drž sa!

   • Ahoj,

    vďaka za reakciu na komentár a pochvalu! Veľmi si to vážim.

    Jetpack – „At 7MB zipped (22MB expanded on disk), Jetpack is actually 15% bigger than the WordPress core. That’s big, although the language files do represent a massive chunk of Jetpack’s size. Adding that much extra code, no matter how well written or tested, is always going to increase the risk of introducing a bug or conflict with an existing plugin.“ (pozri: https://premium.wpmudev.org/blog/will-jetpack-supercharge-or-superbloat-your-wordpress-site/)

    Pluginy – Zatiaľ plánujem udržať môj blog pomerne low-cost, ale teším sa na obdobie, kedy budem investovať do takýchto vychytávok.

    Spolupráca – píšem Ti email 🙂

 15. Ahoj Peto. Chcel by som ta poprosit o radu – odporucenie ucebnice WordPressu pre uplneho zaciatocnika. Viem, ze si v jednom clanku odporucal knihu od Libora Kudlacka – WordPress (Computer Press). Kniha nie je najaktualnejsia (2010 a WP3), tak neviem ci to nejakym sposobom zavazi.

Trackbacks

 1. […] 4. časť – 10 základných WordPress pluginov […]

 2. […] 4. časť – 10 základných WordPress pluginov […]

 3. […] 4. časť – 10 základných WordPress pluginov […]

 4. […] slov. Takisto mám preštudovanú konkurenciu. Tiež mám technicky správne vytvorený web, nainštalované potrebné pluginy (napr. na SEO Yoast SEO, prípadne All in One SEO pack), je užívateľsky prívetivý a vhodný […]

 5. […] popisok aj Titulok nastavíte pre každú podstránku pomocou SEO pluginu, napríklad Yoast SEO […]

 6. […] jsem se pracovat s WordPressem, vytvářet obsah, neprokrastinovat, musel jsem pochopit základní scripta, měl jsem značné […]

 7. […] 10 WordPress pluginov, ktoré inštalujem (takmer) na každý affiliate web […]

 8. […] Internetový podnikatel Peter Chodelka sepsal 10 pluginů, které  instaluje na každý web téměř vždy. […]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.