Affiliate marketing pre úplných začiatočníkov

Ako mám s tým affiliate marketingom vlastne začať?

Túto otázku dostávam čoraz častejšie a viem, že odpoveď na ňu zaujíma mnohých čitateľov môjho blogu.

Aby som Vás trochu usmernil akým smerom sa máte vybrať, oslovil som šikovných affilákov, aby Vám poradili. A poradím Vám aj ja. Verím, že po prečítaní tohto článku už budete mať lepšiu predstavu ako s affiliate marketingom začať aj keď ste nikdy žiadny projekt nespustili.

TIP: Hľadáš spoľahlivú affiliate sieť? Zaregistruj sa do affiliate siete AFFIAL a získaš bonus 8 euro a prístup k exkluzívnym kampaniam s vysokými províziami.

P.S.: Ako  vyplýva už z názvu, článok je určený pre úplných začiatočníkov, avšak verím, že si z neho odnesú niečo aj pokročilí affiláci.

Jedna otázka a 5 odpovedí

Aby bol tento príspevok čo najpraktickejší, položil som affilákom jednu konkrétnu otázku:

Aké 4 konkrétne kroky by mal spraviť niekto, kto by rád začal s affiliate marketingom, ale vôbec nevie ako na to?“

Tak poďme na to 🙂 Dúfam, že to nebude vyzerať príliš namyslene, keď začnem samým sebou 🙂

1. Chodelka Peter, MScChodelka Peter

 • patrím medzi najväčších affiliate partnerov na Slovensku (mesačný obrat z affilu 130 000 Kč+)
 • affiliate marketing som si vyskúšal vo všetkých jeho podobách  ako affiliate manager, prevádzkovateľ vlastného affiliate programu (tzv. inzerent) aj ako affiliate partner (tzv. publisher)
 • píšem tento blog a chystám seriál o vybudovaní vlastného affiliate webu pomocou WordPressu

Odpoveď:

1. Teoretický základ

Pred tým než začnete budovať svoj prvý vlastný projekt, snažte sa naštudovať o tejto problematike čo najviac. Nemusíte vedieť všetko, to od Vás nikto nechce. Stačí mať základný prehľad v týchto oblastiach: 

 • Tvorba webu. Nie, kódovať skutočne vedieť nemusíte. Stačí Vám vedieť spraviť stránku vo WordPresse alebo v akomkoľvek inom redakčnom systéme. V e-booku Zarábajúci web: Od domény k peniazom som spravil praktický návod ako si vytvoriť vlastný web vo WordPresse.
 • SEO. Optimalizácia pre vyhľadávače je výbornou cestou ako získať čo najviac návštevníkov na Váš web z vyhľadávačov. Kedysi sa jednalo o technickú záležitosť, dnes je viac dôležitý obsah a budovanie vzťahov. Pre začiatočníkov určite odporúčam publikáciu priamo od Google, ktorú nájdete tu (v .pdf formáte)
 • PPC. PPC reklama je výbornou formou získania okamžitej návštevnosti. Veľmi dobre si tak môžete otestovať, či má Váš projekt vlastne zmysel. Pre tých, ktorí to myslia s PPC reklamou vážne odporúčam seriál „PPC prakticky“ od Vetrovky.
 • E-mail marketing. E-mailový marketing je v našich končinách stále dosť podceňovaný, ale v zahraničí sa považuje za základný spôsob komunikácie s Vašim publikom. Začnite s e-mail marketingom už dnes a budete o krok napred 🙂 Pre začiatočníkov odporúčam e-book „Jak uspět při e-mail marketingu“.

2. Voľba konkrétnej oblasti a výber affiliate programu

Aby ste môhli budovať Váš prvý affiliate web, musíte si zvoliť konkrétnu oblasť, ktorej sa bude tento web venovať. Skúste tento postup:

 • zvolte si 3 oblasti, ktoré Vás najviac zaujímajú. U mňa to bude napríklad poker, zdravý životný štýl a fitness.
 • zistite, či sú pre tieto oblasti nejaké affiliate programy, ktorých produkty a služby budete môcť propagovať. Pre poker môžete využiť napríklad affiliate program PokerStars, pre zdravý životný štýl affiliate program Svet-zdravia.sk a pre fitness affiliate program Fitness-store.sk.
 • zistite, čo ľudia vyhľadávajú na internete a na akú oblasť (tzv. niku) by ste sa môhli zamerať. Môžete na to využiť Google Keyword Planner alebo Návrh klíčových slov od Skliku. Snažte sa nájsť takú oblasť, ktorú ľudia čo najviac hľadajú a je tam najnižšia konkurencia (samozrejme väčšinou pôjde o kompromis).
Google Keyword Planner

Priemerná hľadanosť kľúčových slov spojených s fitness

 • zistite si konkurenciu. Konkurenciu zistíte podľa už spomínaných nástrojov na kľúčové slová, zadaním Vášho KW do vyhľadávačov alebo vynikajúcim nástrojom Long Tail Pro, ktorý Vám takto krásne zistí konkurenciu a ušetrí veľa času (odporúčam hlavne pre tých, ktorí to myslia s affiliate marketingom vážne). Ako vidíte, na kľúčové slovo „posilňovacie stroje“ by sme sa s novým webom veľmi ťažko presadili 🙂
Long Tail Pro

Long Tail Pro Vám pomôže zistiť konkurenčnosť Vašej niky.

3. Zaregistrujte si doménu, zakúpte hosting a nainštalujte si WordPress

Ak už viete o akej nike budete tvoriť Váš prvý affiliate web, môžete pokročiť ďalej a zaregistrovať si doménu (napr. cez domeny.sk), zaplatiť si hosting (napr. Wedos) a nainštalovať si WordPress. Do WordPressu si nainštalujte vhodnú šablónu a tú si upravte podľa Vašich predstáv. Neriešte každý detail, spravte si jednoduchý webík s minimalistickou šablónou (ja nakupujem šablóny na Themeforeste) a web spustite.

4. Publikujte obsah

Taaaak a prichádza najzložitejšia, najobsiahlejšia a časovo najnáročnejšia časť – tvorba obsahu.

Obsahom nemyslím iba text, ale aj fotky, videá, recenzie, prezentácie, aplikácie atd. Snažte sa na Váš web tvoriť čo najviac obsahu, ktorý ľudia na konkurenčných weboch nenájdu.

TIP: Ak vás zaujímajú možnosti zarábania na internete, mám pre vás e-book úplne ZADARMO. Viac sa dozviete tu.

Mne napríklad veľmi dobre fungujú recenzie, pričom si zakúpim produkt a k tomu napíšem text, pridám vlastné fotky, spravím video a poviem, kde si môžu ľuďia daný produkt zakúpiť. Tým, že cieľovému publiku poskytnem hodnotný obsah a odkážem ich na spoľahlivý e-shop výrazne zvýšim mieru konverzie.

To je na začiatok všetko. Ak sa týmto postupom budete riadiť, výsledky sa dostavia. Samozrejme, že môžete neskôr skúšať rôzne formy reklamy (PPC, bannery atd.), zbierať e-maily a snažiť sa komunikovať s Vašim publikom a odporúčať im vhodné produkty a služby.

2. Michal Majgotmichal_majgot

 • affilák, ktorý sa venuje rozširovaniu povedomia o affiliate marketingu v Čechách
 • kedysi affiliate manager, teraz affilák na plný úväzok
 • autor magazínu Affilák.cz a rovnomenného e-booku Affilák

Odpoveď:

V novém začátku bez ničeho se částečně ztotožňuji s Davidem Kiršem, tedy:

1. Založení blogu

Založil bych si blog o nějakém tématu, kterému rozumím víc než průměrný člověk, které zajímá poměrně značné množství čtenářů a psal bych ostošest.

2. Napsání e-booku

Sepsal bych o tématu eBook.

3. Nabídka e-booku

Buď přes SmartEmailing nebo přes nějaký script z Themeforest.com bych ho nabídl ke stažení za email a pod každým článkem propagoval.

4. Komunikace

Se získanou databází bych týdenně komunikoval a doporučoval bych jim přes affiliate nástroje a služby, které jim v daném tématu mohou pomoci.

3. Ing. František SzabóFrantišek Szabó

 • Affiliate evangelist blogujúci na Affilblog.cz
 • jedna z najvýraznejších osôb affiliate marketingu v Čechách
 • affiliate manager viacerých programov

Odpoveď:

Na otázku jaké 4 konkrétní tipy bych začínajícímu affilákovi poradil se mi odpovídá hrozně špatně.

Každý má trošku jiné vstupní predispozice a znalosti. Vždy bych využíval své silné stránky, pokud jste grafik, budete mít úplně jiné vstupní podmínky než někdo kdo umí SEO nebo PPC. Naopak pokud nejste technicky ani marketingově zdatný, budete mít vůči lidem se znalostí nevýhodu.

Popíšu tedy 4 praktické kroky, jak to dělám já. Mé predispozice jsou: znalosti z oblasti SEO, PPC a tvorby webu, ještě než jsem začal působit jako affilák. Někomu, kdo má jiné vstupní předpoklady, bych doporučil zase jiné konkrétní tipy ale to je na další povídání:)

1. Analyzujte

Udělejte si průzkum trhu, kterým se chcete zajímat. Udělejte si alespoň základní analýzu klíčových slov, posloužit vám může například článek Marka Prokopa (pozor, cílený pro e-shopaře). V podstatě vám stačí zjistit které slova a slovní spojení jsou ve vašem oboru hledaná.

2. Udělejte web

Na základě analýzy se snažte navrhnou dobrou informační strukturu webu (kategorie, štítky, názvy příspěvků a stránek). Kupte si webhosting (třeba WEDOS), nainstalujte český WordPress a vyberte nějakou rychlou, optimalizovanou responzivní šablonu. Vhodné pluginy pro affilweby najdete zde: http://www.affilblog.cz/1-dil-serialu-affiliate-marketing-a-wordpress/

3. Tvořte obsah

Na webu začněte průbězně publikovat unikátní a zajímavý obsah napojený na affiliate kampaně (ze začátku zvolte velkou kadenci ať se naplní vaše databáze). Postupně budujte z magazínu autoritativní stránku tím že budete přidávat zajímavé nástroje, srovnání, rozhovory, videoobsah, podcasty. Cokoliv co přinese přidanou hodnotu. Postupně vám díky tomu začnou prodit návštěvníci z vyhledávačů.

Průběžně sbírejte e-maily návštěvníků a budujte mailing list (kombinace pluginů MailPoet a Ninja Popups). Nastavte alespoň několik autoresponderů. Dělejte linkbuilding.

4. Placená návštevnost

Na specializované podstránky (tzv. landing page) na vašem webu posílejte placenou návštěvnost z PPC (adwords, Sklik, FB) a tím zvyšujte konverze z webu. Navíc díky analýze KW a tvorbě kampaní často přijdete na nová témata nebo kličová slova, které můžete použít pro SEO. Snažte se pravidělně komunikovat s vaší e-mailovou databázi a zasílat mimo občasné affiliate nabídky i zajímavé informace (novinky z blogu, zajímavosti, ebooky, …)

Vycházet můžete ze seriálu: http://www.affilblog.cz/category/serialy-a-kurzy/serial-tvorby-affiliate-portalu/, kde jsem jednotlivé kroky popsal podrobněji.

4. Ing. Josef KroupaJozef Kroupa

 • 30 ročný online podnikateľ
 • affilák, ktorý sa nebojí zverejniť svoje príjmy na blogu josefkroupa.cz
 • prevádzkovateľ menších a stredných projektov, ktoré monetizuje predovšetkým PPC reklamou

Odpoveď:

1. Věnujte se tématům, kterým rozumíte

Jako začínající affilák bych se určitě věnoval tématu, kterému rozumím a které mě baví. Zkusil bych si v tomto tématu vytipovat oblasti, na které bych se chtěl zaměřit, a tyto oblasti bych si projel přes vyhledávač Seznam a Google (případně přes Sklik a AdWords), abych věděl, jaká je moje konkurence a jak se k danému tématu staví.

2. Odlište se od konkurence

Následně bych zkusil svůj web/blog koncipovat tak, abych byl buď lepší, než konkurence nebo úplně odlišný. Pokud se rozhodnu například dělat web o hubnutí, vytvořil bych nástroje pro sledování váhy, pro výpočet BMI, vytvářel bych jídelníčky, přinášel bych rozhovory s lidmi, kteří skutečně zhubnuli…

Prostě vytvořte něco, proč by návštěvníci měli chodit na můj web a ne na web konkurence.

Zkuste se vždy vžít do opačné role, tedy do role návštěvníka Vašeho webu a odpovězte si na jednoduchou otázku: „Je tento web tak zajímavý, že se sem ještě někdy vrátím?“ Pokud tomu tak není, změňte to.

3. Základem je vytrvat

Na závěr bych určitě doporučil vytrvat. Úspěch zpravidla nedorazí ihned v začátcích a mnohdy je potřeba daný projekt dotovat (časem, financemi) delší dobu, než dorazí první konverze – což, jak sami uvidíte, vždy povede k enormnímu nárůstu Vašeho zájmu v daném projektu dále pokračovat 🙂

4. Začněte ještě dnes

Nejdůležitější rada však je: ZAČNĚTE JEŠTĚ DNES. Znám mnoho affiláků (sám k nim občas patřím), kteří mají velké a vzletné plány, co všechno budou dělat a jak se jim bude dařit. Daný projekt ale stále odkládají s tím, že toho nemají dostatek nastudováno a nemají danou oblast probádanou.

Začněte dnes a ostatní Vám budou jen koukat na záda 😉

5. Tomáš PolakovičTomáš Polakovič

 • internetový podnikateľ s dlhoročnými skúsenosťami
 • píše blog o online marketingu Tak.sk
 • v poslednej dobe sa venuje hlavne affiliate marketingu a patrí medzi TOP partnerov na Slovensku

Odpoveď:

Robiť affiate môže naozaj každý. Je totiž milión spôsobov ako.  Niekto vie spraviť dobrý web, niekto sa rozumie do PPC, ďalší má veľa followerov na sociálnych sieťach.

1. Nastavenie rozpočtov

Na začiatku je dobré si uvedomiť, že cez affiliate nezískate peniaze rýchlo. Často trvá aj niekoľko týždňov, ba aj mesiacov, kým uvidíte prvé peniaze (30 dní cookies + 4 týždne schvaľovací proces + čakať do konca mesiaca na vystavenie faktúry + 3 týždne úhrada faktúry).  Treba s tým rátať pri nadstavovaní rozpočtov.

2. Výber affiliate programu

Potom príde na rad výber affil programu. Vyberte si čokoľvek, čo má veľkú cielovku. Nepozrejte na konkurenciu. Také blbosti nech vás nezaujímajú.

3. Tvorba úzko špecializovaného webu

Potom  spravte  úzko špecializovaný web, ktorý sa bude venovať len jednej téme.   Zozbierajte informácie z celého netu a dajte ich na jedno miesto. Na váš web. Píšte o tom, čo ľudí v danej oblasti zaujíma. Rozmýšľajte o tom, aké otázky s témou súvisia. Pozrite sa, čo sa rieši na fórach a poskytnite odpovede na svojom webe.

4. Cielení návštevníci

Výsledkom bude úzko špecializovaná stránka s kvalitnými informáciami. A máte vyhraté. Budete mať cielených návštevníkov, s ktorými môžete pracovať.  Výhodou je , že spraviť takýto web nie je vôbec finančne ani technicky náročné. Stojí to len čas. A to je v začiatkoch často veľmi dôležité.

Záver

Ako vidíte, každý affilák postupuje pri svojích projektoch trochu inak. Niekto sa zameria na SEO a PPC, iný zase na e-mailing. Ja odporúčam každému vyskúšať čo sa dá a vybrať si to, čo mu (popr. jej) najviac vyhovuje a sedí.

TIP: Ak vás zaujímajú možnosti zarábania na internete, mám pre vás e-book úplne ZADARMO. Viac sa dozviete tu.

PS.: Ako som už spomenul na začiatku, pripravujem seriál, v ktorom Vám ukážem ako vytvoriť web pomocou WordPressu a následne ho budem monetizovať s affiliate marketingom. Ak chcete byť o seriáli informovaný ako prvý, nechajte mi svoj kontakt vo formulári pod článkom a ja Vás budem o spustení informovať.

TIP: Hľadáš spoľahlivú affiliate sieť? Zaregistruj sa do affiliate siete AFFIAL a získaš bonus 8 euro a prístup k exkluzívnym kampaniam s vysokými províziami.

5/5 - (11 votes)

Comments

 1. Výborně napsané, přehledně sestavené. Beru si poučení a sdílím dál. jen by mě zajímalo, provozuješ CZ/SK weby nebo se pohybuješ i v anglickém prostředí?

  • Ahoj Tome, ďakujem za pochvalu, som rád, že Ti článok niečo dal. Vieš čo mám čisto CZ/SK weby, skôr tie slovenské teda. Zahraničie ma zatiaľ moc neláka, ale určite raz skúsim aj to 🙂 Peter

   • Díky za reakci 🙂 Já právě koketuji s myšlenkou webu v angličtině, ale trochu mám obavy z angličtiny resp. tomu, zda anglicky mluvící dobře porozumí mnou sepsanému textu. Druhá možnost je zkusit outsourcing 🙂

    • Ja by som sa jazyku nebál, pretože sa to vždy dá outsourcovať. Buď si tie texty napíšeš ty a necháš si ich preložiť alebo si ich necháš napísať niekým iným. Každopádne ten trh je úplne iný ako ten náš 🙂

 2. Ahoj Peter,

  Výborné. Ja sa borím so slovenským affiliate na pôžičky, traffic mám kvalitný cez SEO ale stránka konvertuje to veľmi slabo lebo väčšinu pôžičiek zamietajú /asi sú tí ľudia nesolventí/. Bohužiaľ neexistuje moc programov na SK webe ktoré by platili za vyplnený formulár, všetci chcú platiť len za predaj pôžičky čo je dosť veľký problém pre nás affilov, resp. pôžičkové firmy môžu klamať lebo sa to nedá overiť koľko zmluv aj reálne uzavreli.

  Otázka: Aký plugin alebo redirect kód používaš na ffil inky ? Všimol som si napríklad odkaz: chodelka.sk/dognet_kampane … ? Dík za odpoveď ja používam GoCodes plugin do WP ale je pomalý.

  • Ahoj Marián,

   ďakujem za pochvalu, fakt ma potešila 🙂 Čo sa týka tých pôžičiek – napr. ProfiCredit, Cetelem alebo creditONE platia za lead, nie za sale 🙂 Toho klamania by som sa nebal aj keď samozrejme to možné je.

   Na affil linky používam Pretty Link (https://wordpress.org/plugins/pretty-link/), určite najlepší plugin pre redirect odkazov, dá sa tam nastaviť aj nofollow pre všetky odchádzajúce odkazy, čo skutočne odporúčam.

   Nech sa darí!

 3. Servus Peťo,
  Cetelem v skutočnosti platí za predaj nie za lead. Za lead platili volakedy ked stacilo mat spravne vyplneny formular. Dnes musis dostat svoj lead do statusu Schvalena/Predbezne schvalena co je v podstate ekvivalent poskytnutej /predanej/ pozicky. Bohuzial aj percenta ludi ktori sa dostanu do status schvalena len potvrdzuju moju teoriu. Tento komentár nemusíš uverejniť. Je to len môj názor. Dík.

  • Zial, status „SCHVALENA/PREDBEZNE SCHVALENA“ ani zdaleka nie je sale. Velka vacsina ludi pozicku nakoniec nedostane resp. o nu nebude mat zaujem. V procese je este vela veci, ktore treba splnit a spravne sprocesovat. Urcite to nie su hotovi klienti – ak by boli, tlacili by sme pricing vyssie.

 4. Páči sa mi, ako sa odlišujete v názoroch s Tomášom, pričom každý má svoju pravdu. Mne osoben sa ale viac páči tvoja verzia pre začiatočníkov.

 5. Čau Peťo, opět skvěle napsaný článek! 🙂 A vydělávat 130 tisíc na affilu, tak to už je pecka. Jinak mě posledních pár měsíců Long Tail Pro vůbec nefunguje (negeneruje slova). Budu to muset přeinsalovat. Na SEO konkurenci většinou používám Traffic Travis, který ukazuje nejen počet linků na stránku, ale taky na doménu jako takovou. U LTP je zase fajn to stáří webu.

  • Ahoj Honzo, ďakujem za pochvalu 🙂 Vieš čo na ten LTP som počul už viac krát, že dosť blbne, nechápem prečo. Ja ho používam hlavne na tú konkurenciu a tam je to všetko ok. Traffic Travis vyskúšam, díky za tip!

 6. Ahoj Peťo,
  naozaj výborný web, konečne som sa lepšie zorientovala v affiliate marketingu 🙂 Som v tom úplný nováčik, postupne zbieram info. Chcem sa spýtať, či by si mi vedel poradiť, ak niečo také vôbec je – kde nájdem zoznam všetkých existujúcich affiliate programov na SK. Prípadne aspoň zopár zdrojov. Vďaka.

  • Ahoj Peťa, ďakujem za pochvalu som rád, že článok aspoň trochu nasmeroval 🙂 Vieš čo, momentálne taký katalóg neexistuje. Je ich tu pár ale vôbec nie sú aktualizované, takže na nich odkazovať ani nebudem. Asi najlepšie bude, ak použiješ Google a budeš hľadať čo najviac, určite ich niekoľko nájdeš 🙂

 7. Zaciatocnici, skuste nasu Super Affiliate Akademiu http://www.superaffiliate.sk/. Je uplne zadarmo, pre vsetkych. Staci sa prihlasit a ucit sa 😉

 8. Výborný blog na ktorý sa často vraciam. Iba chcem upozorniť na najväčšiu Affiliate sieť na slovensku Dognet,ktorá pre svojich publisherov pripravila online vzdelávací kurz „Super Affiliate Academy“. Formou článkov a videí sú vysvetlene všetke aspekty affiliate marketingu. Kurz som absolvoval v roku 2015 a odporúčam ho nie len začínajúcim Affilakom ale aj pokročilejším. Veľa hodnotných informácii zadarmo. Škoda len že taký kurz neexistoval pred niekoľkými rokmi,keď som s Affilom začínal ja.

 9. Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu ako postupovat. Mame web na baze miowebu fakturacny system FAPI. predavame eBook a kurzy tvarovej jogy. Mame moznost spolupracovat s teamom kozmeticiek, ktore by svojim zakaznickam odporucili nas produkt a zakaznicke dali vlastny link na nas produkt/stranku. Takto by za kazdy predaj dostavali proviziu. Otazka znie AKY PROGRAM, APPKU, WP PLUGIN a podobne mi odporucate. Dolezite je, aby sa kozmeticky vedeli registrovat, vytovrit si vlastny link a nasledne aby im program priradoval jednotlive predaje/zakaznikov, ktori nakupia u nas produkt. Dakujem.
  Zuzka@tvarovajoga.sk

Trackbacks

 1. […] zastáncom tvorby webov s pridanou hodnotou. O tom je podľa môjho názoru affiliate marketing – dať Vášmu publiku pridanú hodnotu, ktorú nenájde nikde […]

 2. […] OTÁZKA: Je niečo, čo by si odkázal začínajúcim affilákom? […]

 3. […] Affiliate marketing je tou najlepšou cestou ako začať zarábať na internete. Za tým si stojím! Nevyžaduje vysokú vstupnú investíciu a dá sa s ním začať aj bez akýchkoľvek technických znalostí. […]

 4. […] se zajímal o vše. O tom, jak psát blog, jak webové stránky optimalizovat pro vyhledávače, o affiliate marketing, PPC, e-mail marketing, sociální sítě, obsah… Prostě […]

 5. […] Svoje články bych chtěl také zaměřit spíše na začátečníky s affiliate a celkově s vyděláváním peněz na internetu. Nedávno mě docela překvapilo, když jsem […]

 6. […] Niečo o affiliate marketingu sa viete naučiť od jedného slovenského affiláka Petra Chodelku https://www.chodelka.sk/affiliate-marketing-pre-uplnych-zaciatocnikov/ […]

 7. […] ako sa každý deň snažím o to, aby som dostal povedomie o affiliate marketingu medzi ľudí, to isté chcem spraviť s predajom na […]

 8. […] čo potrebujete, keď chcete začať s affiliate marketingom, je vlastný online priestor. Môžete si napríklad vytvoriť blog, kde budete písať články o […]

 9. […] som napríklad, že affiliate marketing je super vec, ale ak chcem zbohatnúť, tak to nie je tá správna cesta. Prečo? Pretože je […]

 10. […] si niečo prečíta o affiliate marketingu a začne mu to dávať […]

 11. […] začínate s affiliate marketingom, tak vždy radím ísť cestou budovania organickej návštevnosti (čiže staré dobré SEO). Ale […]

 12. […] ale venoval sa okrem sociálnych sieti aj SEO, content marketingu, produktovému marketingu ale aj affiliate marketingu a […]

 13. […] v roku 2011 som si vyhradil nejaký čas (6-12 mesiacov) a snažil som sa urobiť niečo veľké v oblasti affiliate propagovaním doplnkov pre bojové umenia (boxovacie vrecia, rukavice, atď.) cez hubpages, squidoo […]

 14. […] Začátečnický článek od Peti Chodelky, který je slovenským guru na affil […]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.