7 affiliate projektov, z ktorých by ste si mali brať príklad

Affiliate marketing je tou najlepšou cestou ako začať zarábať na internete. Za tým si stojím! Nevyžaduje vysokú vstupnú investíciu a dá sa s ním začať aj bez akýchkoľvek technických znalostí.

Kde však čerpať inšpiráciu pre Váš affiliate projekt?

Na Slovensku a v Čechách vidím jeden veľký problém a tým je fakt, že affiláci sa neradi chvália svojími úspešnými projektami. Boja sa konkurencie a myslia si, že ak niekomu povedia URL svojho webu, na druhý deň im spadnú zisky o polovicu. To sa skutočne nestane. Verte mi!

Ak Váš projekt má zmysel, pridanú hodnotu pre návštevníka a vybudovanú komunitu ľudí, ktorí web navštevujú, konkurencie sa skutočne nemusíte báť. Naopak, konkurencia Vás prinúti makať ešte viac a v konečnom dôsledku budete vy ten, kto z toho vyťaží.

Dnes mám tú česť predstaviť Vám 7 affiliate projektov, ktoré sú ukážkovým príkladom toho ako by sa affiliate marketing mal robiť!

7 affiliate projektov, z ktorých si berte príklad

Cestujlevne.com - logoCestujlevne.com

Začnime s tým najlepším!

David Eiselt za 3 roky vybudoval najčítanejší cestovateľský blog v Českej republike a myslím si, že je prínosný pre každého, kto rád cestuje.

Blog stojí na WordPresse a je monetizovaný predovšetkým províziami z predaja leteniek.

Rozhovor s Davidom nájdete na Reflexe.

3 dôvody, prečo by ste si mali brať od Davida príklad :

 • David stále sám odpovedá na komentáre a komunikuje s jeho čitateľmi (ja by som to už dávno outsourcoval :))
 • David vytvoril skutočnú komunitu ľudí, ktorí chcú lacnejšie cestovať a nemusí sa spoliehať na vyhľadávače, reklamu alebo e-maily (ľudia mu tam chodia sami)
 • David dáva do článkov na blog vlastné fotky z jeho ciest a žiadne nudné fotky z fotobánk

David Eiselt„Cestujlevne.com jsme založili v březnu 2012, tehdy ještě jako tuctový portál, který se od konkurence lišil jen názvem, jenž nezahrnoval slovo letenky. Myšlenka pojmout cestovatelský server trochu hlouběji a nevěnovat se pouze strohé informaci v podobě ceny, odletového a příletového místa byla proto zakořeněna i v názvu. Formování kudy dál, ale zabralo pár následujících týdnů a ani dnes, po třech letech, není projekt konečný.“

David Eiselt, Cestujlevne.com

Pestrýjídelníček.czPestrýjídelníček.cz - logo

„Navrhli jsme již 200 425 jídelníčků na míru“

Táto zaujímavá štatistika (z dňa 19.05.2015) Vás víta pri návšteve projektu, za ktorým stoja František Szabó a Michal Vávra. Čo je však ešte zaujímavejšie je to, že toto číslo nie je nijak prehnané alebo vymyslené. Je reálne!

Projekt chalani motenizujú výhradne pomocou affiliate marketingu. Využívajú k tomu e-mailový marketing, ktorý robia veľmi jednoducho:

 1. ponúknu návštevníkom niečo hodnotné – jedálniček od výživového poradcu
 2. výmenou za jedálniček získajú od návštevníkov e-mail
 3. na tento e-mail posielajú odporúčania na produkty a služby, ktoré sú pre ich cieľovú skupinu relevantné

3 dôvody, prečo by ste si mali brať príklad od Frantu a Michala:

 • chalani sa nesnažia ľudí oklamať a posielajú im kvalitné jedálničky navrhnuté výživovými poradcami
 • referencie ľudí dávajú na web priamo z Facebookovej stránky, ktorá ma tisíce fanúšikov
 • ich vlastnú infografiku o štatistikách chudnutia (napr. že žena chce väčšinou schudnúť do 10kg) prebral dokonca aj portál iDnes!

Refundo.czRefundo.cz

Zaujímavý projektík Refundo.cz má na starosti skupinka troch affilákov.

Ide o tzv. cashback portál (ak neviete o čo ide, odporúčam prečítať si môj starší článok o rôznych typoch affiliate projektov), ktorý je monetizovaný pomocou provízií z nákupov registrovaných ľudí na webe.

Pri takomto projekte je dôležité pracovať s ľuďmi a mať výborný customer support!

3 dôvody, prečo by ste si mali brať príklad od chalanov:

 • na úvodnej stránke Vás uvíta príjemné video, ktoré vysvetlí, ako portál funguje
 • pri odchode na Vás vyskočí pop up, ktorý (aj keď to nemám potvrdené) musí super fungovať, pretože ponúka vysokú pridanú hodnotu vo forme 2-násobnej odmeny.
 • cez ich Facebookovú stránku sa dá zaregistrovať priamo na portál

Michal VávraCashback nam přišel jako zajimavy obor kam se posunout. Člověk se na něm naučí něco o customer care a celkově o tom jak to funguje u větších projektů. Refundo je dlouhodobý projekt, kde uživatelé mají velkou tendenci se vracet a jde o to jen vybudovat vazbu aby byli spokojení“

Tomáš Dekan, Refundo.cz

Nákupnírádce.czNákupní rádce - logo

Zaujímavý módny katalóg Nákupnírádce.cz veľmi zapáleného affiláka Petra Balouna cieli predovšetkým na naše nežnejšie polovičky 🙂

Podobných katalógov na Slovensku nie je veľa a ja osobne v nich vidím veľký potenciál. Viem, že Petrovi tento web zarába veľmi pekné peniaze a ja sám som ho pár krát navštívil, keď som hladal inšpiráciu pre darčeky 🙂

3 dôvody, prečo by ste si mali brať príklad od Petra:

 • web nie je zbytočne preplácaný a má spravenú výbornú navigáciu
 • search box (Hledat) je ukážkovým príkladom ako by malo vyzerať vyhľadávanie na webe
 • porovnával som to a Peter má spravené lepšie filtrovanie a kategorizáciu produktov ako niektoré e-shopy, na ktoré odkazuje (podľa farby, veľkosti, značky, módneho štýlu, materiálu..). Znovu: pridaná hodnota pre návštevníka!

123pôžičky.sk - logo

123pôžičky.sk

Projekt Vladimíra Rejholca iba dokazuje, že aj web s pôžičkami sa dá robiť kvalitne a s pridanou hodnotou. Web 123Pôžičky.sk je najväčšou inzerciou pôžičiek na Slovensku a pomáha ľuďom vybrať tú správnu pôžičku.

Na webe nenájdete žiadne pofidérne ponuky, lichvy alebo podvodníkov. Práve naopak. Vlado takmer na každej podstránke opakuje to, čo ja na magazíne Pôžička.sr – vždy si treba preštudovať zmluvu a nikdy neplatiť poplatky vopred.

3 dôvody, prečo by ste si mali brať príklad od Vlada:

 • Vlado pochopil, že základom úspechu jeho affiliate projektu je poskytovanie pridanej hodnoty návštevníkom. Neveríte? Pozrite sa na Waybackmachine ako vyzeral Vladov web, keď bol ešte monetizovaný pomocou AdSense 🙂
 • web ťaží predovšetkým z obsahu, ktorí nahrajú sami návštevníci (inzeráty, odporúčania alebo diskusie)
 • aj keď sa jedná o veľký portál, rýchlosť webu sa pohybuje medzi 1-2 sekundami

Jakhrátpoker.czJakhrátpoker.cz - logo

Aj keď ten najväčší pokrový boom asi už prešiel, web Jakhrátpoker.cz je stále hlavným zdrojom príjmu kamaráta Mateja Fuchsa. Web, pri ktorom opäť platí to isté ako pri iných úspešných webových projektoch – vyriešte problém Vašej cieľovej skupiny a návštevnosť príde sama.

Matej tento projekt založil na vysokej škole, keď spojil dve svoje vášne – SEO a poker 🙂

3 dôvody, prečo by ste si mali brať príklad od Mateja:

 • Matej má na webe stále aktualizované informácie (napríklad vo forme aktuálnych výsledkov českých hráčov) – jeho web „žije“ a preto ho majú vyhľadávače radi
 • najväčšiu návštevnosť Matej získava na návodoch typu „ako hrať poker“, čím pomáha návštevníkom
 • recenzie o herniach (napríklad recenzia na PokerStars) zodpovedajú takmer na všetky otázky – super!

TRXsystem.cz - logoTRXsystem.cz

Lukáš je kamarát, s ktorým som sa zoznámil v Thajsku. Webdesigner, športovec, digitálny nomád. Predovšetkým ale affilák, ktorý robí svoje projekty srdcom.

Webový projekt TRXsystem.cz je ukážkovým príkladom toho, že ak robíte niečo poriadne, úspech sa musí dostaviť. Web, postavený na WordPresse, začal ako obyčajný blog, ale Lukáš z neho za pár rokov spravil najnaštevovanejší portál o TRX v Čechách.

Monetizácia je v tomto prípade jasná – predaj TRX cez partnerské odkazy 🙂

3 dôvody, prečo by ste si mali brať príklad od Lukáša:

Lukáš Dubina„Před třemi roky jsem navštívil svou první lekci TRX v Brně. Cvičení mě uchvátilo. Okamžitě jsem si pořídil své vlastní (levné) TRX na Aukru. Byla to chyba, která vše odstartovala, protože jsem zjistil jsem, že jsem koupil falešnou čínskou kopii. Tehdy jsem si řekl, že udělám web o TRX. Vše začalo jednoduchým blogem, kde jsem sepsal návod, jak rozpoznat originální TRX od kopie. Pokračoval jsem psaním tématických článků a na webu začala růst návštěvnost. Napojení na affiliate došlo o rok později.

 

Nyní je z webu www.TRXsystem.cz populární magazín a zdroj inspirace, který měsíčně navštíví 30 000 uživatelů a do newsletteru se přihlásí 70 lidí denně.TRX se mnou cestuje po celém světě. Stalo se součástí mého života. Zatím jsem nepotkal nikoho, koho by cvičení nebavilo. Dělejte projekty, které vás baví. Takové, kterým věříte a mají přidanou hodnotu pro vaši cílovou skupinu. Úspěch a zisk přijde později.“
Lukáš Dubina. TRXsystem.cz

Záver

Či už ste začiatočník alebo pokročilý, z týchto projektov si môžeme brať príklad všetci (včetne mňa). Inšpirujte sa, nekopírujte a makajte 🙂

Poznáte projekt, ktorý by tu určite nemal chýbať? Napíšte do komentárov!

5/5 - (5 votes)

Comments

 1. Ďakujem za inšpiráciu Peter. 🙂 Rád som si prečítal o slovenských / českých affil. projektoch.

 2. Petře, s tím nofollow nepracuješ hezky!

 3. To jsou nádherné affil webíky a myslím, že zrovna u těchto webů je laťka řádně vysoko.
  Díky jako vždy za článek a přeji všem čtenářům ať se jejich weby také do tohoto seznamu časem dostanou 🙂

 4. Potreboval som vidiet affiliate weby/portaly. Dakujem za tu snahu co si si dal. Nejsom zavistlivy ale v kutiku duse zavidim Davidovi a jemu portalu cestujlevne.cz robi to co ho bavi a este ma zato slusne peniaze 🙂 krasny zivot Freelancera.

 5. Milujem takéto články. toto ma vždy dokáže nakopnúť. v šufliku mi leží jeden projekt podobný nakupnemu radcovi. asi je čas ho dokončíť 😛
  díky za inšpiráciu.

 6. Ľubomír Krcheň says

  Projekt je na stole, už pár mesiacov, poraďte kto ho technicky privedie do života ? nech sa hlási 🙂

 7. Peter, ďakujem za výborný a inšpiratívny článok a skvelý blog! S tou uzavretou povahou mnohých Slovákov súhlasím, o to viac si cením takýto obsah. Teším sa na ďalšie články. Nech Vám sa darí! 🙂

  Silvia.

 8. Možno sa ľudia boja, že takýto článok bude pre nich kontraproduktívny a preto ich na Slovensku veľa nevzniká. A navyše Peťo ukázal, že sa nebojí „propagovať konkurenciu“. Pre všetkých, ktorí sa zaujímate o affil odporúčam Noc affiliate marketingu v Bratislave https://www.facebook.com/events/1582275005391448/.

 9. Takýchto článkov na webe veľmi nieje je to super mať takto pokope úspešné weby aj z tým kto ich robil napríklad ani o jednej stránke som doteraz nepočul.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.