11 WordPress pluginov, ktoré zvýšia Vaše príjmy z affiliate marketingu

Affiliate marketingom som sa začal zaoberať koncom roku 2012. Mojím prvým projektom bol magazín o pôžičkách, ktorý som spustil viac menej náhodou – zakúpil som celkom zaujímavú doménu www.pozicka.sr so zámerom predaja, ale bohužiaľ o doménu nikto moc záujem nemal a ak sa aj niekto našiel, nevedeli sme sa dohodnúť na cene. Tak som si povedal, že spustím magazín s tématikou pôžičiek a až návštevnosť dosiahne aspoň 100 UIP / denne znovu sa pokúsim o predaj, tentokrát už nie o predaj domény, ale o predaj kompletného webového projektu. Od predaja som nakoniec upustil úplne a dnes mi web generuje celkom slušný príjem. 

Takto som sa dostal k affiliate marketingu a odvtedy som spustil ďalších 5 väčších webových projektov, ktoré monetizujem predovšetkým pomocou provízneho predaja. Pre všetky svoje projekty používam open-source platformu WordPress, ktorá nemá na trhu konkurenciu (zaujímavé porovnanie CMS systémov nájdete na blogu Tomáša Ponera). Za tých pár mesiacov som zistil, že správne zvolené pluginy pre Vašu stránku vytvorenú vo WordPresse môžu výrazne ovplyvniť Vaše príjmy z webu. Preto som sa rozhodol vytvoriť zoznam pluginov, ktoré používam a ktoré dokážu zvýšiť nielen konverzný pomer Vášho webu, ale aj návštevnosť, dôveryhodnosť a užívateľskú prístupnosť (UX).

Zoznam pluginov pre affiliate marketérov:

1. KK star ratings – vynikajúci plugin, ktorý inštalujem do všetkých svojich magazínov. Plugin dovolí návštevníkom hodnotiť články na webe, ale predovšetkým podporuje tzv. Google Rich Snippets a zobrazí hodnotenie vo výsledkoch vyhľadávania. To síce nemá vplyv na pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania, ale dokáže výrazne zvýšiť mieru prekliku (CTR) odkazu a tým aj počet organických návštev.

Google Rich Snippets

2. Hello bar – určite môj najobľúbenejší plugin, čo sa týka zvyšovania konverzného pomeru webu. Pri niektorých projektoch mi generuje dokonca tretinu všetkých konverzií a preto na tento plugin nedám dopustiť. Plugin zobrazí úzku lištu navrchu stránky spolu s buttonom, ktorý bude samozrejme obsahovať affiliate odkaz na produkt, ktorý by ste odporúčili. Je to nenásilné, má to vyššiu preklikovosť ako banner a neposobí rušivo. Dá sa dokonca nastaviť, aby sa lišta zobrazila až po niekoľkých sekundách, čo okamžite upúta návštevníkovú pozornosť. Odporúčam!

3. Google Author Link – ďalší plugin, ktorý podporuje Google Rich Snippets a môže zvýšiť preklik odkazu vo vyhľadávaní a tým aj organickú návštevnosť. Plugin prepojí Google+ s Vašim webom a priradí Vám autorstvo k Vašim stránkam. Ďalšie dôvody, prečo priradiť autorstvo k Vašemu webu nájdete na blogu Webhostingy.sk.

Google Rich Snippet

4. Pretty Link Lite – venujete sa affiliate marketingu a nepoznáte tento plugin? CHYBA! Plugin dokáže skrátiť akúkoľvek URL adresu do formy URL adresy Vášho webu s presmerovaním na danú URL (vysvetlil som to pochopiteľne? 🙂 ). Čo to znamená pre Vás?

 • nikto hneď nezistí, že máte na webe affiliate odkazy, pretože budú mať Vašu URL (napr. www.chodelka.sk/odkaz). Napríklad pri pôžičkovom webe toto riešiť nemusíte, ale ak sú Vašou cieľovou skupinou „ajťáci“ a marketéri, tak tí si dajú na affiliate odkazy pozor (pekne sa na túto tému rozpísal David Lörincz na jeho blogu).
 • odkazy vyzerajú krajšie a viac prirodzene ako napr. www.nazovproduktu.sk/?a=223423
 • pomáha zabrániť pred penalizáciou od Google (áno, aj za affiliate odkazy na Vašom webe môžete byť penalizovaný)
 • uľahčuje spravovanie affiliate odkazov, pretože nemusíte meniť odkaz jeden-po-druhom, ale všetky zmeníte naraz cez plugin

5. Jamie Social Icons – klasický „social plugin“, ktorý pridá ikony pre zdieľanie na sociálnych sieťach na Váš web. Je úplne jedno, ktorý „social plugin“ používate, ale používajte ho!

6. Mailchimp – poprípade plugin/widget pre iný e-mailový software (Aweber, GetResponse, iContact) – myslím, že v dnešnej dobe si už každý online marketér uvedomuje dôležitosť e-mailových kampaní a ak ste zber e-mailových kontaktov ešte nezaradili do Vašej stratégie, tak Vám odporúčam to zmeniť. Podobných widgetov a pluginov je k dispozícií viac než dosť.

7. OptinSkin – fantastický plugin! Iba vopred upozorním, že nie je zadarmo (stojí 97 dolárov pre neobmedzený počet webov), ale ak si ho zakúpite, tak sa Vám určite táto investícia vráti, sľubujem. Plugin Vám ponúkne 18 nádherných designov pre Váš e-mailový sign-up formulár a zvýši tým počet e-mailov získaných z webu. A nielen to – pomocou pluginu môžete spraviť A/B testing rôznych designov formuláru, ponúkne Vám podrobné štatistiky prihlásení do newsletteru a inštalácia Vám zaberie pár minút.

optimize

8. All in One SEO pack – SEO plugin pre lepšiu on-site optimalizáciu Vášho webu, čo pochopiteľne vedie k zvýšeniu organickej návštevnosti z vyhľadávačov.

9. WordPress PopUp – vynikajúci plugin pre inštaláciu popup-ov na Váš web. Ja sám som bol dlho proti popup-om na webe, pôsobia na mňa rušivo a ak sa dostanem na web, ktorý mi hneď hodí popup do tváre, tak okamžite z webu odchádzam. Ale viete čo? Oni fungujú! Je to síce trošku agresívnejší spôsob ako získať e-mailovú adresu od uživateľa, popr. mu ponúknuť špeciálnu ponuku s vnoreným affiliate odkazom, ale ak popup dobre nastavíte (napr. sa uživateľovi zobrazí až po 30-tich sekundách strávených na webe), tak výsledky môžu byť zaujímavé.

popup

10. Q2W3 Fixed Widget – plugin, ktorý dokáže „zafixovať“ akýkoľvek widget v sidebare a tento widget tak zostane na očiach návštevníka po celý čas scrollovania webom. Plugin pridá možnosť „Fixed Widget“ ku každému widgetu, ktorý v prípade záujmu môžete zaškrtnúť a tým widget „zafixovať“ – ideálne pre newsletter sign-up alebo banner.

Fixed widget

11. Display widgets – plugin, ktorý dokáže skryť sidebar pre akúkoľvek podstránku webu. A načo je takýto plugin dobrý? Ak prevádzkujete akýkoľvek magazín, na ktorom chcete získavať leady pomocou iframe formulára (napríklad akou je táto online žiadosť o pôžičku), tak by ste mali zariadiť, aby záujemci neboli žiadnym spôsobom rušení pri jeho vyplňovaní. Rušivé prvky v sidebare dokážu znížiť konverzný pomer dokončenia a odoslania formulára a týmto pluginom sa ich jednoducho zbavíte.

A aké pluginy na zvyšovanie príjmov z webu používate vy?

4.5/5 - (15 votes)

Comments

 1. Pekný článok, niektoré z pluginov som nepoznala, určite vyskúšam 🙂

 2. Super pluginy, některé z nich jsem opravdu potřeboval! Díky

 3. Díky za super článek, Peťo! Přidávám do záložek pro pozdější použití .))

  U toho Hello Baru mám trochu problém s tím, že nápověda v polích formuláře je anglicky. Asi si budu muset nakódovat něco vlastního na podobném principu.

 4. Pekný prehľad. Niektoré poznám a používam, ale stránku som si dal do záložiek, pre nové stránky sa budú nové pluginy hodiť.

 5. Děkuji za tipy. Na Hello Bar se chystám už delší dobu a dost si mě nakopnul ho vyzkoušet 🙂

 6. Celkom ma teší, že osem z desiatich pluginov poznám a používam. Som sa bál, že na tom budem horšie. A za tie dva zvyšné tipy ďakujem.

 7. akurát keď vložím Jamie Social Icons a pridám si FB tak keď kliknem potom na vzniknuté tlačidlo, napíšem komentár a dám odoslať tak sa na mojom FB účete tento príspevok nezverejní ako zdielaný, čiže tam nemám nič.
  je v tom dáky chyták ktorý ktorý som prehliadol??

Trackbacks

 1. […] Správne zvolené pluginy dokážu zvýšiť konverzný pomer niekoľko násobne! Napísal som článok, ktoré pluginy používam ja pre svoje projekty, popr. sa dajú pluginy zakúpiť na […]

 2. […] som obrovský fanúšik WordPressu, vybral som si obsahový web, ktorý ja sám veľmi často navštevujem. Wplift.com je jeden […]

 3. […] Praktických doplňků pro různé RS je spousta. Nejvíce zkušeností mám se systémem WordPress. Právě ten nabízí mnoho užitečných a „rychlých“ pluginů, jež mohou během chvíle dostat váš web na vyšší úroveň. Seznam některých najdete na webu Petera Chodelky. […]

 4. […] 11 WordPress pluginov, ktoré zvýšia Vaše príjmy z affiliate marketingu a Velký průvodce světem WordPress SEO […]

 5. […] Doporučuji: 11 WordPress pluginov, ktoré zvýšia Vaše príjmy z affiliate marketingu a Velký průvodce světem WordPress SEO pluginů. […]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.