Nová affiliate sieť .dognet – zmení situáciu v oblasti affiliate marketingu na Slovensku?

Ako som spomínal aj v mojom predošlom článku, affiliate marketing je na Slovensku stále ešte iba v plienkach. Iba pre zaujímavosť – vo Veľkej Británií podľa najnovších prieskumov prevýšili investície firiem v roku 2012 do affiliate marketingu 800 miliónov libier s neuveriteľnou návratnosťou investície 11 libier na každú investovanú libru. To predstavuje ROI vo výške 1100%! Dúfam, že už Vás viac presviedčať nemusím o tom, že affiliate marketing skutočne patrí medzi najefektívnejšie spôsoby predaja na internete.

Na Slovensku je momentálne 5 aktívnych affiliate sietí:

 • AFFIAL – spoľahlivá affiliate sieť s exkluzívnymi kampaňami a vysokými províziami – odporúčam
 • TotalMoney.sk, ktorá sa zameriava na finančné produkty a lead generation
 • eSpolupráce.cz, česká affiliate sieť, ktorá má ale aj slovenské kampane
 • eHub – česká affiliate sieť so zaujímavými kampaňami
 • .dognet.sk – úplne nová affiliate sieť, ktorú by som Vám rád dnes predstavil

Predstavenie siete .dognet

.dognet je nová affiliate sieť z produkcie marketingovej agentúry Visibility, ktorú určite nemusím nikomu predstavovať. Jedná sa o stabilnú agentúru, ktorá poskytuje komplexné marketingové služby už niekoľko rokov. V tomto vidím prvú výhodu siete .dognet – je pod záštitou silného partnera, čo sa určite hodí ak sa vyskytnú problémy (affiliate partneri sa nemusia báť, že im ich provízie nebudú vyplatené).

Registrácia do siete

Affiliate sieť beží na platforme Post Affiliate Pro a zaregistrovať sa môžete priamo TU. PAP je veľmi spoľahlivý software a myslím si, že určite dobrou voľbou siete .dognet (aj keď ja osobne by som uprednostnil software HasOffers.com).

Samotná registrácia sa skladá z jednostránkového formulára, taká klasika. Myslím si ale, že formulár obsahuje zbytočne veľa povinných položiek a napríklad DIČ, telefónne číslo alebo Adresa webu by skutočne povinné byť nemuseli. Po vyplnení registrácie musíte pár minút/hodín počkať, pretože registrácie sa schvaľujú manuálne. Ja v tom zmysel nevidím – je to iba zbytočné „naťahovanie času“ a aj tak žiadny dôvod pre neschválenie partnera sieť mať nebude. V tomto by sa sieť mohla trochu polepšiť a byť ústretovejšia pre partnerov.

Prihlásenie do siete

Po schválení registrácie sa už môžete priamo prihlásiť TU. Rozhranie je klasické ako v iných sieťach používajúcich PAP – pre mňa osobne trochu neprehľadné, ale zvyknúť sa dá. Čo určite oceňujem je registračný bonus 10 EUR a priamy kontakt na affiliate managera Štefana Polgáriho. Pre každého affiliate partnera je obojstranná komunikácia dôležitá a vždy je dobré vedieť, že sa máte na koho obrátiť.

Kampane
Poďme už k samotným kampaniam. Tam je to celkom zaujímavé 🙂

V dobe písania tohto článku je v sieti 10 aktívnych kampaní a 2 sa pripravujú. To je určite na novo vzniknutú sieť veľmi pekné číslo. Najviac ma zaujali tieto kampane:

–          LIGSchool, ktorá ponúka 4-6% províziu, ktorá sa tak môže vyšplhať až na neuveriteľných 228 EUR (za jeden “predaj“ celkom dobrá odmena, čo poviete? 🙂

affiliate kampaň ligs

–          RajPrádla.sk, ktorá ponúka províziu 13-15%, čo skutočne považujem za nadštandard v oblasti e-shopov

rajpradla.sk - affiliate kampaň

–          Loly.sk a LadyMania.sk, kde sa provízia pohybuje od 7 až po pekných 10%

Trochu ma sklamala kampaň Pôžičkomat.sk, od ktorej som určite čakal vyššiu províziu, 1 EUR za odoslanú žiadosť a 4-6 EUR za schválenú žiadosť je v porovnaní s konkurenciou veľmi málo (napríklad Ferratum.sk ponúka až 10 EUR za schválenú pôžičku).

Čo musím určite vychváliť je počet bannerov v sieti. Bannery sú pekne graficky spracované, profesionálne a pre každú kampaň ich má partner na výber viac než dostatok.

Výhody affiliate siete .dognet:

 • Prevádzkovaná stabilnou spoločnosťou
 • Beží na spoľahlivej platforme
 • Registračný bonus 10 EUR
 • Rôznorodé kampane (od oblečenia, cez pôžičky až po štúdium)
 • Množstvo pekne graficky spracovaných bannerov
 • Výborná podpora (včetne Facebook stránky)
 • Sú pripravované nové kampane

Nevýhody affiliate siete .dognet:

 • Zbytočne zdĺhavá registrácia

Záver: A čo dodať na záver? Verím, že .dognet sa rozbehne a trochu zmení situáciu v affiliate marketingu na Slovensku. Má na to všetky predpoklady, tak uvidíme, či sa to podarí. Sám osobne držím sieti palce a dúfam, že sa z nej stane prvá poriadna affiliate sieť na Slovensku!

VIAC O SIETI .DOGNET NÁJDETE TU – VČETNE REGISTRÁCIE DO SIETE

5/5 - (2 votes)

Trackbacks

 1. […] čas na priebežné zhodnotenie. Tak isto by som rád zodpovedal otázku, ktorú som položil v predošlom článku – zmenila nová affiliate sieť .dognet situáciu v oblasti affiliate marketingu na […]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.