.dognet – zhodnotenie po 8 mesačnom pôsobení v novej affiliate sieti na Slovensku

Affiliate sieť .dognet funguje na Slovensku už viac ako 8 mesiacov (bola spustená v máji, 2013) a preto nadišiel čas na priebežné zhodnotenie. Tak isto by som rád zodpovedal rečnícku otázku, ktorú som položil v predošlom článku – zmenila nová affiliate sieť .dognet situáciu v oblasti affiliate marketingu na Slovensku? Určite áno. logo-1024x496

Hodnotiť budem ako v škole: jednotka – výborná; päťka – nedostatočná 🙂

 

TIP: Hľadáš spoľahlivú affiliate sieť? Zaregistruj sa do affiliate siete AFFIAL a získaš bonus 8 euro a prístup k exkluzívnym kampaniam s vysokými províziami.

 

1. Provízie

Asi to, čo zaujíma každého affiliate marketéra úplne najviac – výška provízií. Dognet momentálne ponúka 3 rôzne druhy provízií – odmenu za vyplnenú žiadosť (tzv. lead); hybridnú odmenu, ktorá sa skladá z odmeny za vyplnenú žiadosť + odmeny za schválenú žiadosť (používa sa pri finančných kampaniach) a klasickú províziu z ceny objednávky.

 • Provízie 10€ za lead (Cetelem, dočasne pozastavená), 4€ za lead (ZUNO) a 3€ za lead + 7-10€ za sale (creditONE, Pôžičkomat, ProfiCredit) považujem skutočne za nadpriemerné
 • Provízie z predaja pri ostatných kampaniach sú nastavené tak isto zaujímavo a určite sa oplatí pre tieto kampane vybudovať affil web. Vyzdvihnem predovšetkým kampaň Raj prádla (web), ktorá ponúka 15%-nú províziu pri priemernej objednávke 41€ a kampaň Adrop.sk (web), ktorá ponúka „iba“ 10%-nú províziu, ale predáva zážitky aj v hodnote 500-600€. Myslím, že provízia 60€ za jeden predaj vôbec nie je zlá, čo myslíte? 🙂
 • veľkou výhodou je aj motivačné ohodnotenie – po dosiahnutí určitého zisku z kampane za daný mesiac sa Vaša provízia postupne zvyšuje (napr. u Pôžičkomatu je v najvyššej províznej skupine bonus až 9€ za schválenú žiadosť)
VÝSLEDNÁ ZNÁMKA: 1

2. Kampane

Každý affiliate marketér mi dá za pravdu, že nech je provízia akokoľvek vysoko nastavená, ak kampaň dobre nekonvertuje, tak je to úplne nanič. Bohužiaľ, nemôžem sa podeliť o to ako konvertujú všetky kampane v programe, ale čo sa týka finančných kampaní – tie konvertujú výborne! Veľkou výhodou sú samozrejme provízie za lead (či už pôžička poskytnutá bude alebo nie, vy dostanete odmenu), ale aj pri hybridných kampaniach je percento schválených žiadostí podľa môjho názoru nadpriemerné (ak to porovnám napríklad s kampaňami v Českej republike). Ostatné weby (e-shopy, zážitky, vzdelávanie) môžem ohodnotiť iba odhadom – na prvý pohľad sú spravené veľmi kvalitne, majú veľký výber produktov a vyzerajú udržovane. V ponuke kampaní som nenašiel ani jednu takú, ktorú by som sa bál propagovať.

VÝSLEDNÁ ZNÁMKA: 1

3. Výplaty

Pre stredných a stredne vyšších affilákov je pravideľnosť vyplácania provízií veľmi dôležitá. Pomôže im to pri plánovaní investícií a reklamných kampaní a peniaze z provízií tak môžu rýchlejšie „otáčať“. Čo je vlastne základom každého podnikania – tvorba zisku. Dognet zo začiatku vyplácal provízie na požiadanie (priamo v systéme ste požiadali o vyplatenie provízií a čakali ste na schválenie managerom), teraz vypláca pravidelne 1x do mesiaca. Okrem decembra, kedy im vyplatenie provízií trvalo dlhšie ako som očakával, mi boli provízie vyplatené celkom načas. Určite sa v tomto smere však trochu polepšiť môžu, preto hodnotím chválitebne 🙂

VÝSLEDNÁ ZNÁMKA: 2

4. Komunikácia

Manager siete dognetĎaľším dôležitým faktorom každej affiliate siete je komunikácia. Affiliate managerom v sieti je známy bývalý affilák Štefan Polgári, ktorý má s affiliate marketingom obrovské skúsenosti. So Števom komunikujem pravidelne, či už cez e-mail alebo Skype a veľmi mi uľahčuje výber tých správnych affiliate kampaní. Každý mesiac tiež posiela pravidelné newslettere, v ktorých informuje o novinkách v sieti, vyplácaní provízií alebo nečakaných zmenách v programe. Osobne by som uvítal ešte jeden komunikačný kanál výhradne pre affiliate partnerov (napríklad skupinu na Facebooku), cez ktorý by Števo radil začínajúcim affilákom. Okrem tohto, je komunikácia so sieťou na vysokej úrovni.

VÝSLEDNÁ ZNÁMKA: 2

5. Spoľahlivosť

Pravdepodobne najslabšia stránka affiliate siete .dognet, aj keď za to vlastne vôbec nemôže. Ak strávim desiatky hodín na tvorbe webu určeného na propagáciu affiliate kampane, musím vedieť, že sa podmienky kampane nezmenia. Podmienky v .dognete sa však menia častejšie ako je obvyklé. Menia sa výšky provízií (čo je bežné a niekedy aj prospešné, keď sa provízie zvyšujú :)), ale predovšetkým sa často kampane pozastavujú a niektoré kampane sa dokonca zrušili úplne. Samozrejme, že je to vždy spôsobené rozhodnutím daného inzerenta a .dognet to nijak neovplyvní, ale nám affilákom to vie pekne znepríjemniť situáciu. Aspoň, že sieť zaručuje 2-týždňový „delay“ pred vypnutím, popr. pozastavením kampane, čím dáva svojim partnerom dostatok času na úpravu webu.

Príklad: minulý rok som sa rozhodol vybudovať lead-gen web o životnom poistení pre kampaň poisťovne AXA, ktorá ponúkala 8€ za lead, čo mi prišlo ako veľmi slušná provízia. Za texty som zaplatil okolo 200€, na webe som pracoval približne 10 hodín a za naprogramovanie niektorých prvkov na webe som dal ďalších 50€. Web bol pred spustením a náhle mi prišiel e-mail, že kampaň AXA je z dôvodu nezáujmu partnerov dočasne zrušená. No čo – neurobíš nič.

Bohužiaľ, slovenské firmy stále nevidia skutočný potenciál affiliate marketingu a považujú affiliate partnerov za obchodníkov, ktorí im ukrájajú zo zisku. Pritom to je úplne naopak. Škoda.

VÝSLEDNÁ ZNÁMKA: 3

Ďalšie výhody a nevýhody siete:

+ za sieťou stojí silná agentúra Visibility, tak nehrozí, že by partnerom neboli vyplatené provízie

+ každú chvíľu pribúdajú v sieti nové kampane a po rozhovore s managerom Števom Vám môžem povedať, že sa máme v roku 2014 na čo tešiť 🙂

+ na blogu sú uverejňované Tipy pre publisherov, kde nájdete veľa zaujímavých rád z oblasti affiliate marketingu

– chýbajú mi súťaže, ktoré by partnerov ešte viac motivovali k vyšším províziam

 

TIP: Hľadáš spoľahlivú affiliate sieť? Zaregistruj sa do affiliate siete AFFIAL a získaš bonus 8 euro a prístup k exkluzívnym kampaniam s vysokými províziami.

ZÁVER

Affiliate marketingom sa venujem viac ako rok a za ten čas som vyskúšal takmer všetky české a slovenské siete.

Skutočne ju odporučím všetkým, ktorí s affiliate marketingom začínajú alebo sa v affile už dlhšie pohybujú – pripravte sa na zaujímavé provízie, výbornú komunikáciu a pravidelné výplaty. 

Registrujte sa do siete .dognet TU!

Prečítajte si tiež:

4.7/5 - (3 votes)

Comments

 1. Super recenzia ! Tiež vysoko pozitívne hodnotím osobný prístup pána Polgáriho.

 2. Neberte to prosim ako moju jesitnost, ale v clanku uvadzate, ze dognet poskytuje oproti TotalMoney „ovela lepšie podmienky pre partnerov“. Vy vyuzivate oba programy, a teda viete, ze dognet nema programy, ktore ma TotalMoney a plati to aj naopak. Co sa tyka odmien, v TotalMoney mame niekolko programov s vyssou odmenou ako maju programy v dognete. Zaroven ponukame partnerom o dost pestrejsi vyber pozickovych programov. Zaujimavejsie podmienky mali len odmeny za pozicky Cetelem a ZUNO, tieto kampane vsak uz za povodnych podmienok nebezia.

  • Pán Kolárik, vobec to neberiem ako ješitnosť, som rád, že ste sa k článku vyjadrili. Áno, máte pravdu, že TM má niektoré programy s vyššou odmenou ako dognet, ale ako sa tak pozerám do systému, z 31 žiadostí mám JEDNU schválenú. Je pekné, že poskytnete 21 eur za pôžičku, ale bohužiaľ tie programy dobre nekonvertujú. Kampane v dognete majú nielen vyššie odmeny za lead, ale napr. u Požičkomatu ponúkajú odmenu až 3+9, pričom min. 20% žiadostí je schválených (aspoň u mňa). Ak si to vypočítam, tak sa stále dostanem na vyššie čísla ako v TotalMoney. Tak isto mi nevyhovuje trackovanie cez UTM parametre, myslím si, že je to netransparentné a určite menej presné ako cez Post Affiliate Pro, ktorý používa dognet. Pán Kolárik, ja verím tomu, že máte desiatky partnerov, ktorým kampane v TM vyhovujú, ale ja medzi nich bohužiaľ nepatrím. Berte prosím túto recenziu ako moje subjektívne hodnotenie.

 3. Kazdy ma samozrejme pravo na svoj nazor. Ale ako pisete vyssie – dodali ste 31 leadov a na zaklade tejto vzorky ste dospeli k zaveru, ze dognet je ovela lepsi ako TotalMoney. Na posudenie 14 pozickovych programov 31 leadov urcite nestaci. Mali by ste vyskusat viac programov – urcite su tam take, ktorych ziskovost podstatne prevysi tie dva, ktore ste skusili.

  • Áno, to súhlasím, 31 leadov nie je dostatočný počet pre posúdenie celej siete ale ako hovorím, išiel hlavne o moj subjektívny názor na affiliate siete. Samozrejme, že TM nijak nezatracujem, mám kampane stále na weboch nasadené. Práve včer som spustil e-mailovú kampaň na konsolidačnú požičku od Home Credit, tak uvidíme 🙂

 4. Dobrá recenzia. Som rád, že sa nám sk trh trošku rozhýbal.

 5. Vďaka za dobrú recenziu. Uvažujem sa pustiť do affilu a o Dognete som už počul, len som nebol rozhodnutý. Doteraz som bol vo fáze zbierania informácií, teraz sa už pustím do zarábania 😉

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.