Kompletný rozbor affiliate projektu (+VIDEO!)

Moje prvé vystupenie pred ľuďmi.

Na Noci affiliate marketingu som mal prezentáciu o mojom webovom projekte Pôžička.sr a myslím si, že dopadla na výbornú. Ďakujem všetkým, ktorí ste tam boli.

Chodelka Peter prednáša

 

Prezentáciu prikladám tu:

Krátky report z konferencie nájdete aj na blogu Affily.cz.

Odporúčam Vám pozrieť si aj prezentáciu Vlada Rejholca, ktorá nemala chybu a Vlado v nej prezradil celý svoj príbeh podnikania na internete!

Ak s affiliate marketingom začínate, .dognet pre Vás pripravil hodnotné videá v novom kurze s názvom Super Affiliate Academy. Prihláste sa tam a nebudete ľutovať!

To len tak v rýchlosti. Poďme na dnešný článok, ktorý bude stáť za to!

Kompletný rozbor affiliate projektu

Dnes som si pre Vás pripravil super vec. Budem robiť analýzu affiliate projektu, ktorý mi poslal Petr Malec, aby som sa na neho pozrel a povedal mu, čo si o ňom myslím. Pozriem sa, ale podelím sa o výsledky aj s Vami 🙂

Pár slov o projekte, ktorý budeme dnes hodnotiť.

Projekt Krásnepláže.cz:Krásnepláže.cz - logo

 • sezónny affiliate projekt napojený na Inviu
 • postavený na WordPresse (šablóna Travelify)
 • 1-2 nové články týždenne
 • mesačná návštevnosť 800 – 1 000 návštev
 • zatiaľ jedna konverzia
 • momentálny výsledok projektu : STRATA 8 000 Kč (300 EURO) za pár mesiacov
Google Analytics projektu Krásnepláže.cz

Google Analytics – prehľad publika

ANALÝZA – VIDEO

Pre autentickosť som spravil celú analýzu pomocou videa. Myslím si, že ak niekto začína s affiliate marketingom, takáto analýza mu dá viac, než knižky s teóriou.

 

Čo som v analýze spomenul?

1. Rýchlosť webu

Nástroje na analýzu webu som už zhrnul.  V tomto rozbore použijeme iba webpagetest.org na zistenie rýchlosti webu.

Analýza nástroja webpagetest.org ukazuje priemerné výsledky, pričom za 2 sekundy sa návštevníkom zobrazí veľká časť webu.

2. Mobilná verzia webu (responzivita)

Pre zistenie, či je web responzívny, použijeme nástroj Test použiteľnosti v mobilech.

SUPER! Web je optimalizovaný pre mobilné zariadenia.

3. SEO – On-page

Z hľadiska on-page SEO budeme skúmať základ:

 • má každá podstránka jedinečný Title a Description?
 • je Title napísaný tak, aby na neho ľudia klikali a má menej ako 55-60 písmen?
 • je Description napísaný tak, aby zaujal a má menej ako 160 písmen?
 • obsahuje Title úvodnej stránky hlavné kľúčové slovo?
 • majú obrázky Alt tag?
 • je na webe sitemapa?
 • je na webe robots.txt?
 • používajú sa správne nadpisy – H1-H6?

Je toho ešte veeeeeľa, čo by trebalo zanalyzovať, ale nemáme priestor. Dozviete sa v budúcich článkoch 🙂

Zapracoval by som na titulkoch, určite ich navrhujem spraviť trochu zaujímavejšie a pútavejšie. Niektoré description nie sú dokončené – opraviť!

Neodporúčam mať H1-ku na webe vo forme loga. H1-ka by mala byť vo forme textu a jedinečná pre každú podstránku.

Pre hlavnú stránku by som zvolil lepšie kľúčové slovo, ako napríklad „najkrásnější pláže“.

4. SEO – Off-page

Na analýzu off-page SEO existujú desiatky nástrojov a asi by som musel spraviť ďalšie 3 videá, aby som Vám ukázal, čo všetko sa dá analyzovať. Tu ale budeme minimalistickí, prebehneme web iba nástrojom Ahrefs.com a zistíme, či tam nebol spravený nejaký agresívny linkbuilding.

Linkbuilding je robený veľmi pomaly, ale myslím si, že to je v tomto prípade dobre. Projekt je nový a je dôležité najprv zapracovať na obsahu. Začal by som pomaly získavať relevantné odkazy z fór, diskusií a blogov.

5. Sociálne siete

V mojej prezentácií o affiliate marketingu som odporučil, aby ste mali na webe iba sociálne siete, na ktorých sa nachádza Vaša cieľová skupina!

Pre tento webový projekt je vhodný iba Facebook a nič viac. Keď návštevnosť vyrastie stonásobne, môže sa otestovať Twitter. prípadne Pinterest.

6. Grafika

Grafika v tomto prípade zahŕňa predovšetkým WordPress šablónu a logo.

Šablóna je fajn a evokuje vo mne pocit dovolenkovania. Logo je príjemné na pohľad a páči sa mi tá palma v ňom. Farby sú zvolené dobre. Tu problém nevidím.

7. UX – User Experience – „Uživateľský zážitok“

Z desiatok definícií čo to vlastne UX je sa mi najviac páči táto na www.privetivy-web.cz:

„UX je o tom, když se mi s jakýmkoliv produktem dobře pracuje, aniž bych musel u jeho používání nějak výrazně přemýšlet. Takové „Přišel, Viděl, Použil“ místo „Přišel, Viděl, Zkusil, Ještě jednou zkusil, Znovu zkusil, Deprimovaně zahodil“.“ (Lukáš Hroch)

UX budeme hodnotiť dosť subjektívne a na základe skúseností. Nie som úplná cieľovka webu a nepoznám ani presné výsledky, takže skôr sa bude jednať o nepodložené rady a tipy.

Celkom prehľadná navigácia, ale chýba mi footer (pätička) a určite nemôžem odpustiť banner v sidebare, ktorý prekrýva Facebook like box. Menu mi nepripadá najlepšie vyriešené. Text je veľmi dobre čitateľný.

8. CTA prvky

Na takýchto magazínoch a obsahových weboch sú CTA prvky veľmi dôležité. Môže sa jednať o rôzne odkazy, buttony, ikonky, porovnania atď. Jednoducho čokoľvek, čím upútate pozornosť a poviete návštevníkovi : Tu máš kliknúť! Takúto akciu máš spraviť!

V niektorých článkoch nie sú jasné CTA prvky vo forme odkazov alebo buttonov. Treba viac „prikázať“ ľuďom, čo na tom webe majú robiť – príklad: „Pozrite si tento hotel v Turecku. Ponúka neuveriteľný komfort za tisícovku na noc“ – s affiliate odkazom na Inviu.

Na druhej strane sa mi páči HelloBar, ktorý tam má Peťo nasadený. Tak isto chválim oranžový button v menu.

9. Obsah webu

Obsah je pri takýchto projektoch nesmierne dôležitý. Ľudia sa Vám na web budú vracať predovšetkým kvôli hodnotnému obsahu, ktorý im pomôže vyriešiť ich problém. Pracujte s textom, fotkami, videami a hodnoteniami. Snažte sa neustále pridávať nový obsah relevantný Vašej cieľovej skupine.

Texty sú pekne napísané. Páči sa mi mapa a počasie priamo pri konkrétnych destináciách.

Určite by som pridal viac fotiek. Pri takýchto projektoch, kde predávate zážitky, sú fotky dôležité.

Chýbajú mi praktické tipy kam ísť, kde sa ubytovať a čo navštíviť.

Páči sa mi kontaktná podstránka webu.

10. E-mailing

Pre rozbor celej e-mailovej stratégie tu priestor, bohužiaľ, nemáme. Preto budem hodnotiť aspoň spôsob zbierania e-mailov.

Pridal by som minimálne pop-up na zber e-mailov. Aj keď je e-book pre ľudí zaujímavý, počet stiahnutí cez sidebar musí byť mizerný.

E-book nemá pekné pozadie, ale obsah je super. Pridal by som viac odkazov na web, ktoré zvýšia návštevnosť a konverzie.

Záver

Mal som na výber niekoľko affiliate projektov na rozbor, no nakoniec som si vybral práve Peťov web Krásnepláže.cz. Je totiž vidieť, že ho tento projekt baví a neustále na ňom pracuje.

Peťa ale štve, že v projekte „utopil“ 8 000 Kč a výnosy žiadne. Toto je vec, ktorú musíte pochopiť všetci, kto sa budete do podobných obsahových webov púšťať: Na zisk si budete musieť počkať! Mesiace, možno roky. Ak chcete peniaze ihneď, spravte si landing page a pošlite na ňu PPC reklamu. Pri obsahových magazínoch trvá čas, kým sa Vám investované peniaze vrátia.

Peťovi prajem veľa štastia s projektom a nech ho ani nenapadne to vzdať! Nabudúci rok už kľudne môže byť pre neho projekt zdrojom slušného príjmu.

Ak chcete, pochválte sa svojími projektami v komentároch a my ostatní Vám dáme spätnú väzbu!

5/5 - (4 votes)

Comments

 1. Ztráta 8k Kč zamrzí, ale není to likvidační. Navíc si myslím, že v podobném projektu utopí ještě řádově mnohem víc, než mu to začne vydělávat aspoň nějaké drobné, jelikož se zaměřil na tvorbu „nevýdělečného“ obsahu.

  Sám jsem šel podobným směrem a utopil jsem v http://www.Travelmag.cz, http://www.DoAnglie.cz, http://www.DoFrancie.cz, http://www.DoSpanelska.cz a http://www.DoItalie.cz nižší desítky tisíc, než jsem si uvědomil, že jsem se vydal špatným směrem a tak jsem weby na nějakou dobu uložil ke spánku.

 2. Díky velice Peťo za krásně zpracovaný rozbor, jsem za to velice rád a určitě se pokusím většinu věcí do měsíce opravit a optimalizovat podle tvých rad.

  Co se týká názoru TravelMag, tak je možné, že je to slepá větev a třeba tento projekt nebude vydělávat, hold jsem si vybral těžké téma, ale nějak se s tím popasuji a pokusím se aby to naopak profitabilní bylo. Určitě pokud dá Peťa prostor tak někdy zhodnotím výsledky třeba za rok provozu.

  Ještě jednou děkuji za prostor a velice pěknou analýzu, jde vidět, že Peťa je odborník co se týká affilu a použitelnosti webu a těším se na další jeho články.

  • Prezradíš kam zhruba išli financie na tento projekt? (šablóna, texty..)

   • Petr Malec says

    Ahoj Marku, jasně není to nic tajného:
    Cca 500 Kč stála doména – kupoval jsem z druhé ruky, šablona je zdarma, text 1 článku stojí 80-100 Kč + 30 Kč úvodní obrázek u každého článku + propagace článku na FB 50 Kč.

    Jelikož máme 26 článků tak to máš cca 4500 Kč za články.
    Dále vytvoření ebooku 1000 Kč a další věci jako doplňkové texty apod. 500 Kč.
    Dále jsem koupil ninja popup za cca 600 Kč (který zatím nevyužívám, chystám se na to víkendu).
    Chystám soutěž (taky snad o víkendu stihnu) o krásnou knížku od National Geographic o Itálii ta stála 500 Kč.

    Plus zatím zakoupená publikace 3 článku na magazínech.

    A jsme na nějakých 8000 Kč. Neberu samozřejmě v potaz mojí práci a to už jsem na tom strávil desítky hodin a v podstatě každý nový článek trvá vložit a propagovat cca 2 hodiny a vychází 2 týdně.
    Tedy týdně zabere jen publikace a propagace článku okolo 5-6 hodin. A to nepočítám další věci které je třeba upravit, testovat apod.

    • Díky moc, držím palce nech sa darí! 🙂

    • Ahoj Peťo. Pozeral som na youtube nejaký krátky tutoriál k ninja popup, ale nevidel som to tam, tak sa chcem spýtať.Ten plugin vyhadzuje len formulár na zadanie emailu? Ide mi o to, že potrebujem niečo jednoduché, čo mi vyhodí okno nie na zadanie emailu, ale len s reklamou resp nejakým obrázkom, kde budú aj nejaké tlačidlá/CTA napr. na nejaký odporúčaný článok, alebo rovno na web predajcu. Dokáže to ninja popup? alebo vie niekto o nejakom jednoduchom plugine, čo to dokáže?

     • Ahoj Pavle,
      ano to ninja popup umí, každopádně ti přesně neporadím jak co nastavit, jelikož plugin jsem zatím pouze koupil, ale ještě netestoval.

     • Ahoj Peťo, (píšem Ti tak, keďže nemám pri Tvojom komentári tlačidlo „reply“ )..OK, budem Ti veriť ;), keďže v každom tutoriály, čo som videl vytvárali len formulár na vkladanie mailov….ešte ma ale zaujíma, tam licencia platí navždy, či len na jeden rok ?, a to si kupoval cez codecanyon.net ???

     • Ahoj Anonyme 🙂
      vycházím z toho co jsem viděl v administraci viz zde: http://screencast.com/t/NjnmpoQch
      Takže ano jen obrázek by tam měl jít dát.
      Jinak licence je doživotní, ale jen pro jeden web.
      A ano kupoval jsem přes codecanyon.net
      Stačí takhle? 🙂 Opravdu jsem se ještě nevěnoval tomuto pluginu tak ti více neporadím.

     • ĎAKUJEM za ochotu;) Samozrejme stačí, ja sa s tým pluginom pohrám..len na tvojom obrázku nie je pre mňa podstatná vec, CTA tlačidlo 🙂 , ale nevadí, ak to nebude fungovať ako chcem, využijem to v inom projekte..nech sa Ti darí a som zvedavý na pokroky s Tvojim projektom, snáď budú po čase niekde zverejnené výsledky..

     • Prepáč, ešte jedna vec….ako si spravil, aby sa Tvoje bannery zatriasli, keď prejdeš po nich myšou….akým pluginom?Celkom sa mi to páči, upúta to pozornosť 🙂

     • Ahoj Pavle, žádný plugin, pouze čisté css. Mrkni do zdrojáku, určitě to rozklíčuješ.

    • Ahoj. Tak dostal som sa k tomu až dnes. Hrám sa s tým už vyše dvoch hodín a nejde mi to. Taká blbosť a celkom ma vytočila, že mi to nefunguje. Tak neviem, nemáš po ruke rovno celý css kód,že ako to aplikovať? Predpokladám, že to nemá fungovať len nad obrázkami, ale aj pri CTA/shortcode prvkoch atď..

     • Ahoj Palo, bohužel nemám, já se do toho ještě nepustil, řešil jsem spoustu jiných věcí, ale vím že to funguje, jen je si potřeba s tím pohrát.

     • Anonym says

      Ahoj Peťo. Oceňujem, že si ma ešte neodignoroval 🙂 Asi som sa nevyjadril jasne, ale mne šlo teraz o tie bannery a CTA prvky, aby sa zatriasli…aj som googlil, že ako na to a nejde mi to, preto som Ťa pýtal o kód, a spôsob aplikovania..s ninja popup som sa už ale tiež trošku hral:)

     • Jasně chápu, napiš mi na email info@petrmalec.cz, pošlu ti celý css kód.

 3. Adrián says

  Perfektný rozbor ! Takýto prístup step by step + checklist mi prišiel neskutočne prehľadný a zrozumiteľný. Video plus potom ešte popis jednotlivých nástrojov ktoré boli priamo použité, tiež paráda. Spomínali ste vo videu občas, že: „toto a toto by som zmenil“ ale ešte by som možno doplnil čo a ako konkrétne, ale to je už fakt len detail 🙂 Sledujem podobne zamerané weby už nejakú dobu a uvažujem o vlastných projektoch ale toto je asi prvý článok ktorý ma tak nadchol prepracovanosťou že ma donútil napísať komentár 🙂 Veľmi Vám fandím pán Chodelka a teším sa na ďalšie články a analýzy.

 4. Cyklista says

  Ja jsem u jednoho affil projektu v minusu skoro 50 tis. Kc a stovky hodin prace. Je teda pravda, ze jsem cast penez neuvazene proinvestoval v reklame, ale zase sem se dost naucil. A to, ze to stalo tolik penez me zene dopredu se tomu projektu dal venovat. A naklady ten uz jsou minimalni, takze se to pomalu vraci a pujde to cim dal rychlejc a doufam, ze se dostanu az na stav, kdy projekt zaplati pisalka/copywritera…

  Mimochodem, nekde jsem cetl, ze pokud mate u projektu navratnost investic driv nez za rok, tak jste udelali neco spatne. Tedy naplno jste nevyuzili jeho potencial. Predstavte si, kde byste byli, kdybyste pred 5 lety (kdyz jeste nebyla konkurence) misto malyho MFA (navratnost 2 mesice) udelali na stejny tema velkej portal…

  • Petr Malec says

   Díky za reakci Cyklista, však já to taky nevzdávám, příští týden mám hned sraz s copywriterkou a domlouvíme pár úprav, delší texty apod.,

   • Petře, dobře děláš chce to vytvořit si „skupinu“ lidí co jsou na vyšší úrovni než ty a dokážou ti poradit, protože pak se posuneš mnohem dál!

    Za mě malá rada pro texty a obsah myslím že je v celku jedno jak dlouhý text je, ale musí to však být to podstatný!

    Teď to nejdůležitější!
    Připravuj a piš texty PRO LIDI ne pro web! Peter už to nastínil v rozboru, já si chci přečíst co můžu navštívit, kde se ubytovat, prostě zamysli se co hledá tvůj ideální zákazník! Máš definovaného „Avatara“? Pak si myslím že ten web bude výdělečný!

    • VlaDog: Děkuji za reakci. V nových článcích už půjde rozdíl poznat a pomaličku budu upravovat i články zpětně. Je to opravdu spousty práce. V podstatě celý týden od analýzy jsem doplňoval ke každému článku více fotografií.

     Texty už budou lepší, když tak mrkni v pondělí po poledni na nový článek 🙂

  • Súhlas 🙂

 5. Diky za uzitecny rozbor ne jenom pro zacinajici affilaky 🙂 Budu se tesit na dalsi pripadne rozbory jinych webu je to opravdu zajimave a prinosne.

 6. Celkom pekny web, smutne ze to vobec nezaraba…

  Na aku temu by mal byt technicky podobne kvalitne spracovany obsahovy web, aby povedzme do 6 mesiacov od spustenia tych 300e zarobil? resp co, ked nie obsahovy web, aby sa tomu zisku blizilo? vdaka.

  Inak obdivujem kazdeho online podnikatela co na tom dokaze slusne zarabat. Za posledne roky som vyskusal 5 online projektov a vsetko v minuse, maximalne na nule… 🙁

  • Palo, ja viem, že čakáš zázračnú tému na ktorú keď spravíš web tak zbohatneš, ale tak to nefunguje 🙂 Treba si nájsť svoju niku a makať na nej. Ak mi dáš URL niektorých tvojich weboch, tak Ti skúsim pomôcť bližšie.

   Inak Ti poradím témy v ktorých ja vidím potenciál – nábytok, móda, zdravie, financie, cestovanie alebo infoprodukty.

 7. Pár věcí.

  1) a nejdůležitější. Příjde mi, že KP jsou spíš pro někoho, kdo, kdo už dovolenou má a kouká, co tam bude dělat. Těžko si pak u tebe koupěj druhej zájezd.

  2) Dost mě irituje neustále se třepající buttony.

  3) Proč tam nenahodíš alespoň nějaký PPC?

  4) Přijde mi fajn, že banýrky se mění dle lokality. Jsou celkem pěkný, nestálo by zato je dát taky na konec textu? Nebo dát na konec textu jinej call to action?

  5) Spousta lidí jezdí na vlastní pěst, i těm bys měl něco nabídnout.

  6) A zpeněžit lidi, kteří už dovolenou maj (viz bod 1), a teď koukaj co tam (na každý pláži je spousta atrakcí pro turisty).

  7) co se týče plovoucího banneru, řekl bych že by stálo spárovat destinace. Když jsem v Bulharsku, stejně mi tam plave First minute Chorvatska. Jestli je to tvůj hlavní zdroj příjmu, tlačil bych to trochu víc.
  Prostě když jsem na slunném pobřeží, vpravo by měla plavat upoutávka na slunné pobřeží. Lidi jsou líný a ani je nenapadne, že by se tam mohli sami proklikat. Takhle si u tebe počtou a pak zadaj do vyhledávače: dovolena slunečné pobřeží levně. A ty máš prdíka.

  8) Jak jsi přišel na Invii?

  • Ahoj classic, díky za reakci.
   Ufff ani nevím kde začít.

   1) To máš pravdu, nad tím sem takhle nepřemýšlel, bohužel s tím už moc nenadělám 🙂

   2) Třepající buttony právě mají zaujmout, myslíš ty v Hellou baru nebo v článku ten banner?

   3) Teď netuším jak to myslíš, myslíš ať na web nahodím PPC nebo ať tam dotáhnu lidi pomocí PPC.

   4) Zdá se mi že už je to tak moc přeplácaný, když tam dám znovu ten banner tak se mi to zdá nepřehledné. Ale pravděpodobně nakonec něco ještě dám.

   5) Zkusím tam nabídnout čistě letenky, je to na mě moc úprav 🙂 teď třeba dodělávám fotky v článcích jak navrhnul Peťa a jelikož se jedná už o 35 publikovaných článků tak to trochu trvá, ochutnávka tady: http://www.krasneplaze.cz/sardinie-plaz-cala-goloritze-italie

   6) Možná bych jim mohl nabídnout pojištění, nad tím popřemýšlím díky za tip (každopádně pořád bojuji s tou přeplácaností).

   7) To máš pravdu, tohle už v to-do listu v podstatě mám, už mám i plugin, který mění banner podle kategorie, takže tohle je v plánu. Pravé menu budu celé předělávat. Ale jak říkám práce hodně, času málo, momentálně mám v to-do listu přes 25 úprav napsaných a to jsou desítky a desítky hodin práce.

   8) Hledal jsem ideální affil a tak mě napadla Invia.cz – co mám za informace tak prodávají nejvíce zájezdů online, takže češi by mohli být na ně zvyklí a provize za prodaný zájezd je 1% a 1 Kč za každý klik na banner affil odkaz až do výše 500 Kč na jeden prodaný zájezd, takže pokud třeba prodáš zájezd za 40 000 Kč a od minulého prodaného zájezdu máš 200 prokliků na affil odkazy, měla by provize být 600 Kč.

   Budu velmi rád za další nápady, rád se podělím samozřejmě i o know how, nedělá mi to problém, tak se klidně ptejte. 🙂

   • 1) jj

    2) myslím ten nahoře. Přijde mi to ještě otravnější než pop-up. Ten zavřeš a je klid, ale tady to tak nefunguje, ani se toho nezbavíš scrollováním.

    3) myslím hodit tam reklamy. Když už má někdo cestu od jinud, ať ti alespoň může hodit něco do kasičky takhle. Navíc ne každá ppc musí kanibalizovat affil.

    4) můžeš ho uprostřed vypustit a hodit na konec, pohrát si s tím.

    5) vzhledem k tomu, že obsáhneš těžko celou evropu, co zkusit jen např. chorvatsko, mít tam nějakou slušnou trafiku, a pak zkusit přímo prodávat prostor tam. Pak můžeš jít dál, na Kypru máš jednu pláž, má to vlastně smysl?

    6) co třeba plavky, opalovací krémy (krém na hubnutí do plavek, hahaha:) a tak? určitě i na to bude nějakej affil.

    7) to by myslím mohlo trochu pomoct

    8) neznám alternativy (krom dovolený.cz – ty se tvářej, že maj 2procenta), jen mám dojem, že jsem zaslechl nějaký stížnosti na splatnost (což je ale např. u pelikánu norma.)

 8. Peter super video, pokračuj chci vidět další.

  Intenzivně jsem studoval posledního půlroku dost affil webů a leadrů v cizině a když jsem si dal některé věci dohromady zjistil sem že mají ty úspěšný ať dělají co dělají jedno stejný! Nezaměřují se na „já mám“, ale na to co trápí jejich zákazníka a nabízí jim řešení jejich starostí!

  Prostě udělat lepší hamburger než McD umí kde kdo, ale nabídnout ho kdy a kde to potřebuje zákazník to už je jiná!

 9. Ahoj, taky přidám pár názorů. V travelu se pohybuju, takže jen nastíním co se mi líbí a nelíbí a pokud by Petr měl zájem o inside rady, co funguje mě, nechť se ozve, rád pokecám 😉

  Nejdříve téma webu. Není příliš šťastně zvolené, ale lidé nemusí být nutně ve fázi po nákupu nýbrž i před nákupem. Zkrátka hledají kam jet, jak ta destinace / pláž vypadá, zda je vhodná pro děti apod. A to je tvoje šance jak jim nabídnout a prodat zájezd. Jinak odejdou a začnou ho hledat jinde. Samozřejmě že lepší by bylo cílit na lidi, který hledaj dovolenou v Sardínii například.

  Plavky, krémy apod. to ti fungovat nebude a zbytečně to tam neplácej. Nejtématičtější jsou zájezdy a na ty se zaměř, na nich nejvíce vyděláš. Pokud ne, tak PPC.

  Testuj Invii i dovolena.cz. U Invie lze sjednat lepší podmínky, při větším obratu. U dovolena.cz je nulová podpora, ale některým affilákům lépe konvetuje.

  Pohraj si s CTA prvky. Mají být výrazné už při prvním pohledu, pokud možno viditelné bez scrollování stránky a na konci článku, kdy se zákazník rozhoduje co dál.. CTA text má být krátký a výstižný. Má říkat návštěvníkovi co získá, kam se dostane. Tedy „Získej akční nabídku zájezdů do Itálie“ apod. Nynější forma, máš nějaké stats (třeba podle Click mapy) zda ti lidé na nynější CTA klikají? Podle mě to valné nebude 😉

  Vyladit sidebar. Vím, že to lidi přehlížej a nemá to takový potenciál, ale odstraň bannery a kreativně vymysli jinou formu CTA. Pár desítek objednávek mi to už hodilo. Jen napovím, že i klasický button má mnohokrát lepší CTR než banner.

  Tu přidanou hodnotu lze v podstatě najít u každého webu a každý si ji většina si ji dokáže obhájit. Někde je ta přidaná hodnota vyšší někde nižší. U tvého webu ji vidím v informacích o jednotlivých plážích, to vše na jediném místě. Takových ucelených zdrojů moc nebude. Zaměřit se na neustále zvyšování přidané hodnoty. Pokud přidáš tipy na hotely, znovu tím zvýšíš užitečnost pro návštěvníky. Jsou to detaily, ale pomalu je přidávej, až to lidi opravdu ocení a ty budeš sbírat ovoce.

  • Tip Internet, díky velice za podnětné rady a tipy, určitě některé vyzkouším a rád tě kontaktuji, jakmile web ještě trošku vyšperkuji. 🙂
   Ještě jednou díky.

 10. Ahoj, az budeš dělat linkbuilding, mrkni na http://www.mediapartner.cz/portfolio, weby o cestování. Články publikují za pár stovek a nebo že známosti (extramuz.cz) vymyslime nějaký barter.

  • Ahoj Honzo, díky za nabídku, píšu si to a určitě se ozvu.

   • Zajímalo by mě, copak je nového? Evidentně přibývají nové články, ale roste návštěvnost? Jsou objednávky?

    • Ahoj Honzo, ano články přibývají nadále, mimo sezónu pouze jeden týdně. Návštěvnost mírně rostla, ale nic extra, nyní návštěvnost mimo sezónu klesá. Co se týká objednávek tak jich bylo asi 13, zaplacená pouze jedna 🙂 pořád jsem pozitivně naladěn a přes zimu pár věcí trošku předělám a uvidím jak se to chytne příští sezónu.

     • vbrozman says

      Zdravím, Petře,

      vypni prosím Ťa tú vrchnú ištu na webe. Pôsobí veľmi rušivo. Nevydržal som kvoli tomu na webe ani minútu. Hľadal som tlačidlo, ktorým by som ju vypol, ale márne. Ešte k tomu tam más naľavo externý odkaz, ktorý pravdepodobne vedie na službu, ktorá daný panel vytvorila.

      Mrkni na to prosím Ťa, pretože myslím si, že nehovorím len za seba, keď poviem, že nedokážem zotrvať na stránke, kde ma niečo ruší a nijakým spôsobom sa to neda vypnúť.

      Viliam

     • Taky zdravím Viliame,
      to je sice možný, každopádně dle statistika má za celou dobu Hellou bar přes 90 prokliků 🙂
      Myslím si, že zrovna Hellou bar se zrušit nedá, respektive tak, že by ho uživatel mohl křížkem zavřít.
      Jinak tuto vymoženost jsem odkoukal od právě hodně affilaků, tak teď nevím 🙂 Možná je pravda, že je zvolena špatná barevná varianta, ale testuji tam dvě.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.