Nová e-kniha o online marketingu od Radima Hasalíka

Včera som pridal príspevok o zaujímavom e-mailovom kurze Internetového marketingu od Mira Veselého, ktorý môže pomôcť podnikateľom bez skúseností s online marketingom a dnes by som Vám rád predstavil niečo veľmi podobné. Radim Hasalík, ktorý má viac ako 10 ročnú prax v internetovom marketingu, ponúka bezplatný eBook s názvom „10 sekund rozhodne“. Myslím si, že či už to autor nazve e-mailový kurz alebo eBook, princíp je veľmi podobný – po prihlásení Vám v určitom časovom intervale chodia jednotlivé časti kurzu na e-mail. Zadarmo. Každá časť je na iné téma a vačšinou tiež odkazuje na zdroje, z ktorých autor kurzu čerpal.

Dnes som obdržal prvú časť eBooku Radima Hasalíka s názvom „Proč být na internetu?“. Radim v nej vysvetluje výhody prezentácie na internete a tiež Vám poradí, do ktorých katalógov je nutné sa na začiatku zaregistrovať. Tiež sa dozviete niečo o jednoduchosti vytvorenia vlastnej webstránky a skutočne nízkych počiatočných nákladov.

Ak by som to mal zhrnúť, najvačšiu výhodu eBooku po prvej časti hodnotím predovšetkým reálnymi príkladmi z praxe. Toto mi pri kurze Mira Veselého trochu chýbalo. Nie, že by boli podané informácie kvalitnejšie (kvalita je vysoká u obdivoch autoroch), ale myslím si, že pre cieľovú skupinu čitateľov (ktorými sú v tomto prípade podnikatelia, možno začínajúci, ktorí o online marketingu majú minimálne vedomosti), sú tieto informácie užitočnejšie.

Výhody eBooku Radima Hasalíka s názvom „10 sekund rozhodne“:

 • príklady z praxe
 • veľa odkazov na užitočné zdroje priamo v eBooku
 • pekne graficky spracované
 • snaží sa „komunikovať“ s čitateľmi a dostať od nich spätnú väzbu
 • jednoducho a pútavo písané

Nevýhody eBooku:

 • nie je spomenutý názov ďalšej kapitoly, alebo aspoň téma
 • niektoré informácie sú z môjho pohľadu zbytočné – napríklad ako získať doménu zdarma (ktorá nie je použiteľná pre český trh), poprípade, aby si podnikatelia dávali pozor na pochybné katalógy – je to skôr jednotlivý prípad, ktorý zbytočne vystraší podnikateľov od začiatkov v online marketingu

 

Celkovo som veľmi rád, že podobné kurzy a ebooky v Česko-Slovensku vznikajú. Podnikatelia tak majú prístup k dôležitým informáciam, ktoré im v online svete môžu veľmi pomôcť a naviesť ich tým správnym smerom.

Rate this post

Comments

 1. Děkuji za zhodnocení první části. Až na základě připomínek čtenářů vznikne finální verze eBooku, bude eKniha normálně ke stažení jako PDF či verze pro čtečky (Kindle apod.). E-mailová forma je zvolena právě díky průběžné zpětné vazbě, která umožní knihu posouvat dál.

  Ještě se chci zeptat, jak jste myslel větu „Nie, že by boli podané informácie kvalitnejšie“. Mým cílem je vysoká kvalita prezentovaných informací. Je-li zde prostor pro zlepšení, pokusím se to zlepšit.

  Je možné, že ve finální kapitole informace o doméně zdarma nebudou nebo tam zpracuji různé „bezplatné“ varianty pro někoho, kdo opravdu hledá levný start. Také je možné, že pochybné katalogy nakonec přesunu do jiné kapitoly. Už jsem na toto téma obdržel jednu připomínku od jiného čtenáře.

  • chodelka_peter says

   Ďakujem za komentár. Čo sa týka kvality ebooku – práve naopak, náražal som na vysokú kvalitu informácií, čo som upravil aj v príspevku. Ak sa smiem opýtať, finálna verzia eBooku bude niečím odlišná od priebežných častí posielaných na e-mail? Práve som to pochopil, že nie, od čoho som odvodil celú recenziu.

   • Děkuji, snad se mi kvalitu podaří udržet :).

    “ Ak sa smiem opýtať, finálna verzia eBooku bude niečím odlišná od priebežných častí posielaných na e-mail?“

    Ano. Už teď mám na první část odezvu od Vás a ještě od jednoho čtenáře. Připomínky se budu snažit zapracovat a na webu pak zveřejním hotovou část k dalším připomínkám. Došlé připomínky opět zapracuji atd., až vznikne finální verze bez připomínek.

    Čtenáři finální eKnihy tak získají produkt ušitý přímo jim na míru. Chci rovněž dávat prostor i samotným čtenářům – proto se ptám na jejich zkušenosti a postřehy. Prostor by měla dostat i moje konkurence, protože i ta má co lidem předat.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.