13 hodnotných videoprednášok a prezentácií o affiliate marketingu

Pripravil som pre Vás veľmi podrobný zoznam videoprednášok a prezentácií o affiliate marketingu, ktoré Vás zaručene obohatia (minimálne o rozhľad). Pri každom videu som vysvetlil dôvod pre ktorý by ste si ho mali pozrieť. Preto si nemusíte pozerať všetky, ale myslím si, že každý si nájde video, ktoré mu pomôže.

Videá sú radené podľa úrovní od začiatočníkov až po pokročilých. Na internete síce nájdete tisícky ďalších videí o affiliate marketingu, no tieto ma zaujali najviac a snažil som sa vybrať tie najviac hodnotné.

Videá o affiliate marketingu pre začiatočníkov a stredne pokročilých:

Ako sa uživiť affiliate marketingom?

Prečo by ste si mali pozrieť prednášku od Michala Vávry? Je od človeka, ktorý affiliate marketingu skutočne rozumie a patrí medzi najväčších affilákov v ČR. Prevádzkuje magazín Cestolino.cz, ktorý je krásnym príkladom hodnotného affiliate webu.

How affiliate marketing works? (EN)

Nemáte ani šajnu, čo je vlastne affiliate marketing a ako funguje? V tom prípade si pozrite video zahraničného affiláka, ktorý Vám to presne a hlavne zrozumiteľne vysvetlí. Odporúčam hlavne úplným začiatočníkom.

Ako vytvoriť affiliate web?

František Szabó a jeho blog www.affilblog.cz nemá na našom trhu konkurenciu. Jedná sa o najrozsiahlejší a najpodrobnejší magazín o affiliate marketingu u nás (narodil som sa v Československu, tak „u nás“ mám na mysli Českú aj Slovenskú republiku :)). Franta sa venuje affilu niekoľko rokov a určite sa oplatí jeho blog www.affilblog.cz sledovať. Prednáška je vhodná ako pre začiatočníkov, tak pre stredne pokročilých.

Affilákom na plný úväzok

Veľmi pekná je prednáška od Michala Majgota, ktorý prevádzkuje magazín Affilák.cz, má na starosti jediné affiliate fórum a je autorom výbornej knihy o affiliate marketingu. V prednáške vysvetľuje aký je rozdiel medzi affilákom, ktorý si vie privyrobiť pár tisíc mesačne a affilákom, ktorý sa dokáže skutočne uživiť.

Affiliate Marketing v podaní Mária Roženského

Mário Roženský, tvorca softwaru Affilbox, mal prednášku o affiliate marketingu z pohľadu obchodníka, ale aj z pohľadu partnera. Zaujímavá diskusia na záver a plno hodnotných informácií.

Vytvorme strednú triedu affilákov

Ďaľšia prednáška od Františka Szaba, tento krát na tému tzv. „stredných affilákov“, ktorí sa dokážu affiliate marketingom skutočne uživiť. Franta v prednáške prináša veľa praktických tipov a rád hlavne pre začínajúcich affilákov.

Pre lepšiu prehľadnosť prikladám aj prezentáciu z prednášky:

Affiliate Marketing Strategy That Gets You to $100 a Day Fast! (EN)

Nenechajte sa zmiasť bulvárnym a „spamovým“ názvom tohto videa. Autor v ňom vysvetluje 3 jednoduché kroky k zarábaniu pomocou affiliate marketingu1. nájsť výnosné kľúčové slová, 2. nájsť vhodný affiliate program a 3. zvyšovať návštevnosť a testovať. Je to trochu old school pohľad na affiliate marketing podľa mňa, ale prečo nie. Veľmi podobne som postupoval aj ja pri niektorých affiliate projektoch.

 WordPress a affiliate

Radi by ste začali s affiliate marketingom, ale neviete programovať a myslíte si, že bez toho affil robiť nemôžete? Tak to sa mýlite! Zoznámte sa s najobľúbenejším redakčným systémom na tvorbu webov – WordPressom. Prednáška od Tomáša Ponera Vám poskytne podrobný prehľad možností, ktoré máte v kombinácií affiliate marketing + WordPress. Tomáš je na WordPress veľký odborník a pomocou WordPressu a affiliate marketingu zarába skutočne slušné peniaze.

Nielenže ideme s Tomášom spolu na 2 mesiace do Thajska (viac o tomto projekte nájdete tu), ale pravidelne sa stretávame a vymieňame si praktické znalosti z affiliate marketingu. Tomáša sa rozhodne oplatí počúvať.

Videá o affiliate marketingu pre pokročilých:

Ako zvýšiť výkon PPC kampaní

Výborná prednáška pre affilákov, ktorí zarábajú pomocou PPC kampaní. Vetrovka je bezpochybne najväčším odborníkom na PPC v ČR a v prednáške sa okrem iného dozviete ako testuje jednotlivé reklamy tak, aby získala čo najnižšiu platbu za preklik (CPC).

 Ako vyzerá stránka, ktorú vyhľadávače aj užívatelia milujú

Opäť prednáška od odborníka. Tentokrát na SEO. Pavel Ungr vysvetluje ako tvoriť stránky tak, aby ich mali radi nielen návštevníci, ale aj vyhľadávače. Upozorňujem, že prednáška je plná praktických tipov 🙂

Ako sa vyhnúť penalizácií od vyhľadávačov?

Druhá prednáška od Pavla Ungra vysvetluje ako sa nenechať penalizovať od vyhľadávačov. Ak získavate návštevnosť na Vaše webstránky z vyhľadávačov, prednášku by ste si mali  pozrieť. Ja sám som bol pred pár rokmi penalizovaný s jedným mojim projektom a nie je to nič príjemné.

Ako sa stať úspešným affiliate partnerom?

Aj keď je prednáška Jitky Součkovej z Kasa.cz skôr promo ich vlastného affiliate programu, našiel som v nej veľa zaujímavostí, ktoré môžu affilákom pomôcť. Jitka napríklad vysvetluje aké veľkostí bannerov im v affiliate programe najlepšie fungujú, že im veľmi konvertujú zľavové kupóny a akčné ponuky a aj to, ktorý deň v týždni zaznamenajú v programe najviac konverzií.

Úprimne si myslím, že každý affilák by mal mať nejaké znalosti o affiliate marketingu aj z tej druhej stránky – zo strany inzerenta.

How to be everywhere (EN)

Táto vyše hodinová prednáška je iba pre fajnšmekrov a ľudí, ktorí to myslia s affiliate marketingom skutočne vážne. Má ju na starosti človek, ktorý pomocou affiliate marketingu zarobil milióny dolárov, ikona internetového podnikania a môj veľký vzor – Pat Flynn. Jeho stratégia „be everywhere“ je veľmi jednoduchá, ale funguje dokonalo.

Ak sa Vám nechce pozerať toto video, odporúčam aspoň si stiahnuť podcast Smart Passive Income na iTunes.

 

Na záver…

Verím, že sa Vám tento zoznam páčil a dúfam, že Vám pomôže vo Vašom podnikaní. Ak viete o akejkoľvek ďalšej videoprednáške o affiliate marketingu, napíšte mi, prosím, do komentárov a ja ju tu doplním. Snažil som sa však vybrať iba prednášky, ktoré poskytujú skutočnú hodnotu. 

Článok na podobné téma: Seznam přednášek z oblasti affiliate marketingu

 

5/5 - (5 votes)

Comments

  1. Díky za pěkný a výživný souhrn videí.

  2. Paráda,

    kvantá informácii. Díki moc. Vždy keď mám pre sebou toľko informácií viem, že najťažšie je to všetko vstrebať a vedieť v praxi využívať.

  3. Ideální místo večerníčku 🙂

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.