15 zdrojov, z ktorých čerpám teoretické znalosti pre internetové podnikanie

V poslednej dobe som toho na blog moc neprispel a dnes som sa rozhodol to napraviť. 🙂 Píšem z Bulharska, kde si užívam dovolenku, ale popri tom celý deň čítam knihy a počúvam podcasty predovšetkým o podnikaní na internete.

Vzdelávanie v mojom odbore je pre mňa veľmi dôležité. Každý deň sa snažím aspoň 30 minút venovať sebavzdelávaniu, či už čítaním blogov, kníh, počúvaním podcastov, pozeraním videí na YouTube…možností je skutočne veľa. Teoretické znalosti, ktoré vstrebám sa potom snažím uplatniť v praxi. Toto je vlastne celý princíp ako sa stať profesionálom v tom, čo robíte a byť lepší ako väčšina ľudí – kombináciou praxe a vzdelávania. Michal Truban, zakladateľ Websupport.sk, na túto tému napísal veľmi pekný článok.

Dovoľte mi, aby som sa s Vami podelil o 15 zdrojov, z ktorých čerpám znalosti o internetovom marketingu a podnikaní na internete:

Podcasty

 1. SmartPassiveIncome.comPat Flynn sa s poslucháčmi delí o vlastné skúsenosti pri zvyšovaní mesačného príjmu z aktivít na internete (predovšetkým z tvorby tzv. „niche sites“, affiliate marketingu a blogovania). Pat má veľké nadšenie preto, čo robí, často si pozýva do vysielania zaujímavých hostí a má veľký zmysel pre humor 🙂 ODPORÚČAM!
 2. Internet Marketing for Smart People – Brian Clark spravil zo svojho blogu Copyblogger multimiliónový biznis. V podcaste sa zameriava predovšetkým na content marketing a copywriting a vysvetľuje, ako tvorba hodnotného obsahu dokáže radikálne zmeniť Vaše podnikanie. 
 3. Internet Business Mastery – chcete si vytvoriť vedľajší príjem popri zamestnaní? Alebo už podnikáte online a radi by ste zvýšili zisky? Tak v tom prípade Vám odporúčam podcast dvoch internetových podnikateľov – Jeremy Frandsena a Jason Van Ordena – ktorých mesačné príjmy z aktivít na internete dosahujú 6-miestne čiastky.
 4. Podcast Mária Roženského  – Mário Roženský, autor affiliate sotwaru AffilBox, sa s poslucháčmi delí o svoje skúsenosti v internetovom podnikaní.
 5. Podcast „Propagace na internetu“ Jakub Čižmař, ktorý sám seba charakterizuje ako „nadšenca do internetového marketingu a online podnikania“, vysvetľuje ako najlepšie využiť internet k získaniu nových návštevníkov pre webové stránky a zvýšiť zisky v podnikaní. Podcast určený predovšetkým pre začiatočníkov.

 

Knihy

 1. Jak jsem vydělal svůj první milion na internetu – ak Vás zaujíma affiliate marketing ako spôsob zvyšovania Vašich ziskov na internete, v tom prípade si túto knihu nemôžete nechať ujsť. Ewen Chia, svetový superaffiliate partner číslo jedna, Vás krok za krokom prevedie vytvorením výnosným internetovým biznisom a dosiahnutím finančnej slobody. ODPORÚČAM!
 2. Webová Analytika 2.0 – pokiaľ podnikáte na internete, určite si uvedomujete dôležitosť webovej analytiky. Avinash Kaushik, významný svetový analytik, vytvoril kompletného sprievodcu webovej analytiky, vďaka ktorému sa naučíte robiť strategické rozhodnutia na základe reálnych užívateľských dát. Či už ste v internetovom marketingu nováčikom alebo expertom – túto knihu musíte zaradiť medzi povinné čítanie!
 3. Internetový marketing – publikácia od Viktora Janoucha je výborným odrazovým mostíkom pre každého, kto s internetovým marketingom začína. Najväčšiu výhodu vidím v tom, že je písaná českým autorom a preto je aplikovateľná pre naše prostredie.
 4. Copywriting – zapamätajte si jednu vec – texty predávajú! Na Slovensku, ale aj v Českej republike, sa stále copywriting veľmi podceňuje. Pritom ide o jednu z najdôležitejších znalostí každého internetového podnikateľa a sám ju považujem tak isto za výbornú investíciu (mesačne dávam za reklamné texty stovky eur!). Ja sám mám v tejto oblasti stále veľké medzery, ale táto publikácia od Michaely Horňákovej mi určite veľmi pomohla a naviedla ma tým správnym smerom.
 5. The Art of SEO (Theory in practice) – trochu viac odborná kniha o Optimalizácií pre vyhľadávače je prvou publikáciou, ktorú som z oblasti online marketingu prečítal. Veľmi podrobný návod na zvýšenie návštevnosti z vyhľadávačov napísaný svetovými expertmi SEO problematiky.

 

YouTube kanály

 1. Kanál Studio Čtvrťa – kanál Trutnovského štúdia obsahuje výborné videá vo forme prednášok v oblasti internetového marketingu. Určite stojí za zhliadnutie 🙂
 2. Google Webmasters – Matt Cutts, šéf tímu spoločnosti Google, ktorý bojuje s webovým spamom, Vás prevedie technikami, ktoré by ste mali ale aj nemali robiť v procese zvyšovania návštevnosti z vyhľadávača Google.
 3. BE VISIBLE! – videoblog agentúry Visibility, v ktorom Juraj Sasko ukazuje ako na efektívny online marketing
 4. Shoemoney – Jeremy Schoemaker vysvetľuje techniky, predovšetkým v oblasti affiliate marketingu, pomocou ktorých zarobil za posledných pár rokov milióny dolárov.
 5. ACOMWAREonline – kanál agentúry Acomware, ktorý obsahuje videá predovšetkým z oblasti e-commerce. Odporúčam E-commerce Academy a prednášky Vlasty Vávrů, majiteľa e-shopov s kontaktnými šošovkami po celej strednej Európe.

 

Spôsobov ako sa v internetovom podnikaní vzdelávať máte v dnešnej dobe neobmedzene a preto by bola škoda ich nevyužiť.  Získavajte každý deň nové teoretické znalosti, ktoré potom využijete v praxi a uvidíte, že výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

A odkiaľ čerpáte teoretické znalosti pre internetové podnikanie a online marketing vy?

5/5 - (2 votes)

Comments

 1. Dobry den, mate prosim nejaky tip ako zohnat knihu „Jak jsem vydělal svůj první milion na internetu“? Vsade to vidim vypredane…

 2. Zabudli ste ešte na nás 🙂 – Madviso – https://madviso.sk/kategoria/blog

Trackbacks

 1. […] Vás zaujíma ako sa vzdelávam ja, prečítajte si môj článok o podcastoch, knihách a YouTube kanálov, z ktorých čerpám teoretické znalosti pre … Tiež odporúčam nakladateľstvo Jan Melvil Publishing, odkiaľ mám doma asi polovicu […]

 2. […] V roku 2014 som počúval predovšetkým podcasty a čítal knihy. […]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.